Rozpory u Okamury: Zlanařený poslanec prý odmítá vlajkovou loď programu

12. 5. 2013 6:46

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury přilákalo do svých řad poslance zvoleného za TOP 09 Aleše Roztočila. Iniciativa KohoVolit.eu si však všímá rozdílů mezi politickými názory poslance Roztočila a senátora Okamury.

Rozpory u Okamury: Zlanařený poslanec prý odmítá vlajkovou loď programu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Tomio Okamura

Zatímco Tomio Okamura volá po zavedení přímé demokracie, kdy je jedním ze základních prvků celostátní referendum, Roztočil prý hlasoval proti návrhu takového zákona. Stejně tak odmítl, aby lidé v referendu rozhodli o církevních restitucích a hlasoval pro schválení církevních restitucí parlamentem. KohoVolit.eu upozorňuje, že odlišný názor obou politiků je i ohledně daní. Zatímco Okamurovi se zvyšování daní nelíbilo, Roztočil zvýšení podpořil.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Roztočil podpořil i Drábkovu reformu

"Roztočil dále pomohl svým hlasováním pro zamítnutí shodit ze stolu návrh poslanců KSČM, který omezoval moc exekutorů. Kritika současného excesivního systému exekucí je přitom jedním z hlavních témat, jimž se Okamura dlouhodobě věnuje,“ připomíná Kamil Gregor z KohoVolit.eu.

Aleš Roztočil prý také pomohl prosadit Drábkovu reformu penzí, když u dvou klíčových zákonů hlasoval proti zamítnutí a proti vrácení k dopracování. Okamura přitom reformu tvrdě kritizuje.

Okamura však dal najevo, že hnutí Úsvit bude zastřešující organizací pro nový druh politiky. Hnutí prý nebude svým členům nařizovat, jak hlasovat a tudíž prý nebude existovat žádný společný program vyjma otázky nastolení přímé demokracie. Jenže iniciativa KohoVolit.eu si všímá, že Roztočil odmítl podpořit právě celostátní referenda.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

10:44 Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

V pátečním Interview ČT se k aféře syrských sirotků vyslovil arabista a orientalista Petr Pelikán. A…