Ruská animovaná pohádka jako nástroj Kremlu? V Londýně mají velké obavy, zato v Moskvě vybuchli smíchy

24.11.2018 20:47

Pohádka jako nástroj propagandy Kremlu, tak hovoří mnozí kritici o ruském animovaném seriálu pro děti Máša a medvěd. Ten byl přeložen do pětadvaceti jazyků a odvysílán ve více než stovce zemí. Právě proto prý skrytě velebí politiku ruského prezidenta Vladimira Putina. Zprávu britského listu The Times zveřejnil server Novinky.cz.

Ruská animovaná pohádka jako nástroj Kremlu? V Londýně mají velké obavy, zato v Moskvě vybuchli smíchy
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Expert Anthony Glees z Buckinghamské univerzity říká, že není vůbec přehnané hlavní postavu z pohádky Mášu vidět jako putinovskou. „Je divoká, až zlobivá, ale také kurážná. Troufá si na víc, než na kolik zdánlivě má,“ uvedl.

Jako kontrovezní britská média označují například scénu, kdy Máša se sovětskou vojenskou čepicí na hlavě vyhání vetřelce z medvědova mrkvového záhonku. Estonský mediální expert Priit Hobemagi dokonce označil seriál za nebezpečný pro národní bezpečnost své země.

A co na to ruská strana? Diví se takovým obviněním a zároveň se jimi baví. „Timesy dnes zvedly důležité téma: Jak lze Spojené království spasit před Mášou a medvědem? Zřízením protianimákového centra někde v Pobaltí? Zařazením všech animátorů na sankční seznam EU? Je zapotřebí jasná a rozhodná – a také velmi drahá – reakce!“ reagovala na Twitteru ruská ambasáda v Londýně.

„Za posledních deset let jsme od státu nedostali ani kopějku, jde o čistě komerční projekt,“ odmítl politický podtext Dmitrij Lovejko, šéf ruské společnosti Animaccord, jež za seriálem stojí. „Na podobná nařčení jinak než s ironií reagovat nelze,“ dodal.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…