Jak konstatuje americký think-tank, šíření dezinformací je nedílnou součástí hybridní války, kterou vede Rusko proti Západu. „Hodnocení evropských politiků hromadnými sdělovacími prostředky v Rusku nám může říci hodně také o samotné ruské zahraniční politice. Analýza Jakuba Jandy, Veroniky Víchové a Františka Vrabela se zabývala více než 59 miliony ruskojazyčných článků z více než 22 tisíc zdrojů publikovaných mezi lednem 2014 a květnem 2016,“ uvádí The Atlantic Council.
Vedle předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera a německé kancléřky Angely Merkelové se analýza zabývá také politikem, kterého tvůrci nazvali François Holland. Není sice úplně jasné, koho tím mají na mysli, ale toto jméno nápadně připomíná francouzského prezidenta, který se ovšem jmenuje Hollande. Patrně tedy půjde o jeho osobu. Svoji pozornost však věnovali Janda, Vrabel a Víchová také českému prezidentu Miloši Zemanovi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom