Ruska se bojím, přiznal miliardář Sehnal

08.06.2021 12:31

Předseda a zakladatel Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal byl hostem pořadu X Talk Luboše Xavera Veselého. V rozhovoru mimo jiné uvedl, že chce, aby v Česku byla vláda odborníků, která by myslela i na podnikatele a živnostníky.

Ruska se bojím, přiznal miliardář Sehnal
Foto: repro XTV
Popisek: Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal hostem X Talk

Letošní volby, které nás čekají, jsou volbami, kde budou rozhodovat spojení politických stran. „Vidíme Piráty, kteří se spojili se STAN. Vidíme ODS, která se spojila s TOP 09 a KDU-ČSL v SPOLU. Prismatem tohoto pohledu se dá říct, že je správné, když se politická uskupení sdružují. A my jako ODA bychom sami těžko hledali přístup do Sněmovny. Pět procent je vysoká laťka. A proto jsme se dohodli s našimi aliančními partnery,“ vysvětlil Pavel Sehnal.
 
 
Aliance pro budoucnost v současné sobě sdružuje politiky Občanské demokratické aliance, Agrární demokratické strany, Strany konzervativní pravice – Řád národa, Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a také hnutí Zdraví Sport Prosperita a Starostové pro kraj.
 
„Přijde nám správné, když se politické subjekty takto spojí a jdou společně do voleb. Těžko někdo uvěří panu Sehnalovi, že je tím správným zemědělcem, když jsem nikdy žádnou farmu neprovozoval. Na rozdíl od toho pan Šrámek, předseda Agrární demokratické strany, má farmu na mléko a může za zemědělce skutečně mluvit. Je to i kvalifikovaný politik, strávil 4 roky v parlamentu,“ dodává Pavel Sehnal.
 

Anketa

Je potřeba, aby lidé, kteří jsou očkovaní a vracejí se ze zahraničí, podstupovali testy na covid-19?

70%
23%
hlasovalo: 5594 lidí
 
„Každý z nás má nějakou dovednost, každý z nás má nějakou praktickou zkušenost, a to je to, co bychom chtěli našim voličům nabídnout,“ uvedl Sehnal s tím, že není třeba být politikem. „Pojďme tu vládu utvořit z lidí, kteří mají praktickou zkušenost.“
 
Sehnal v rozhovoru také přiznal, že se bojí Ruska. „Spolupráce s Ruskem má nějaké ekonomické parametry, za mě ne tak významné, zatímco ekonomická provázanost na západoevropské státy je ekonomicky podstatně silnější,“ uvedl Sehnal s tím, že by vždycky spíše směřoval na západ. 
 
Posledním tématem byl koronavirus, konkrétně systém očkování. Ten podle předsedy APB vládě a premiérovi Babišovi spíše ubral a volby to podle něj určitě ovlivní.  Do jaké míry by se však podle něj měli odškodňovat podnikatelé? „Podnikatelé dneska ekonomicky umírají na to, že nemají peníze, protože jim je sebraly banky. Stát vyndává miliardy z kapes daňových poplatníků a dává to firmám ve formě různých podpor. Ale firmy, pokud mají nějaký úvěr, tak musí bance splácet a teď není z čeho. Úvěr se splácí ze zisku, ale ten žádný nebyl, takže banky mají obstavený majetek podnikatelů, jejich účty,“ dodal na závěr Pavel Sehnal. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…