Ruské boty, to už tu nechci. Blaško ve studiu nadzdvihl Vondru

01.06.2023 21:01 | On-line

Europoslanec Hynek Blaško (zvolený za SPD) se v CNN Prima News střetl s kolegy europoslanci Alexandrem Vondrou (ODS) a Marcelem Kolajou (Piráti) nad otázkou navyšováni pomoci Ukrajině. Blaško totiž své kolegy z europarlamentu šokoval svým názorem, že evropské státy už si nemohou dovolit navyšovat svoji vojenskou pomoc válkou zasažené Ukrajině.

Ruské boty, to už tu nechci. Blaško ve studiu nadzdvihl Vondru
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Alexandr Vondra v pořadu Partie.

„Jsme v situaci, kdy si nemůžeme dovolit navyšovat pomoc,“ řekl poslanec Evropského parlamentu Blaško k otázce podpory Ukrajiny mj. v dodávkách munice. V Evropě je podle jeho názoru nedostatek munice a tím, že státy dávají své zásoby Ukrajině, „samy sebe odzbrojují“.

Pro Kolaju je však stopka v pomoci Ukrajina nepřijatelná: „Já jsem fascinován, co tu slyším od pana Blaška. Jestli někdo řekne, že už nemůžeme navyšovat pomoc Ukrajině, tak to je pro mě nepředstavitelné prohlášení. V našem zájmu je, aby válka skončila co nejdříve. A musí skončit tak, že Ukrajina ubrání své území,“ prohlásil Kolaja ve speciálním vysílání CNN Prima News.

Blaško zdůraznil, že teze o tom, že by Rusko neskončilo u hranic s Ukrajinou, nejsou pravděpodobné, a že evropské státy se stejně nemají ani čím bránit. „Jestli se nám tu všichni snaží říct, že (Vladimir) Putin bude někde u Košic... – co by tu dělal, to zaprvé. A za druhé, my bychom se neměli čím bránit,“ řekl Blaško v debatě po europarlamentem schváleném návrhu na výrobu munice v zemích EU.

Na slova o tom, že v ruském televizním vysílání pravidelně zaznívají hlasy od tamních politiků či komentátorů názory, že Rusko by po Ukrajině mělo expandovat dále na západ, Blaško reagoval slovy. „Tak ať přijdou a jsou u nás, protože se nemáme čím bránit.“

Blaškovo vyjádření rozčílilo europoslance Alexandra Vondru, který reagoval slovy, že „si nepřeje, aby v Česku pochodovaly ruské boty“. „Pamatuji si, jak Olomouc byla jedna z největších ruských posádek. Jak tam pochodovaly ruské boty. A to tady už nechci,“ Prohlásil Vondra ve speciálu CNN Prima News vysílaném z Bruselu.

Blaško pak svá slova mírnil; řekl, že „je proti tomu, aby se jakákoliv cizí vojska pohybovala po našem území“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

CNN Prima News., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHernie , 02.06.2023 8:00:27
Nedívám se, ale to musela být junda, když zloděj Vondra mele ty svoje výblitky. Tak osvoboditele naší země zde nechtěl a nechce, ale váleční štváči z USA mu nevadí. Nebo ten Kolaja. Opravdu jen feťák od Pirátů. Proč máme podporovat válku a zárověň volat po míru? Ví ten hejsek, co se na Ukrajině děje posledních dvacet let? Ví, kdo koho obkličuje? Jestli Rusko země NATO, nebo NATO Rusko? Tak proč by se Rusko nemělo bránit a chránit občany Ruska před genocidou v Doněcku a Luhansku? Nebo tomu klukovi a celé vládě nevadí genocida? Oni to snad podporují? Jen se divím Blaškovi, jako vojákovi, že jde diskutovat o armádě s takovými lokaji USA? A bude hůř.

|  11 |  0

Další články z rubriky

„Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

16:25 „Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

„Cizinci ven!“ V Německu se na kulturních akcích znovu ozývají výkřiky, které otřásaly německou spol…