Ruské disidentce dá Univerzita Karlova pamětní medaili

22.10.2013 6:20 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Ruská disidentka Natalija Gorbaněvská dnes v pražském Karolinu převezme pamětní medaili Univerzity Karlovy. Gorbaněvská byla jednou z takzvaných osmi statečných, kteří v srpnu 1968 v Moskvě protestovali proti tehdejší okupaci Československa.

Ruské disidentce dá Univerzita Karlova pamětní medaili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství Petr Fiala předal jmenovací dekrety Martinu C. Putnovi a dalším pěti profesorům a profesorkám vysokých škol

Lidí protestujících proti násilnému potlačení československých reforem tehdy nebyla podle Gorbaněvské v celém Sovětském svazu možná ani stovka. Gorbaněvská přijela do Prahy v neděli, zdrží se do příštího úterý. Mimo jiné se chystá položit květiny na hrob prezidenta Václava Havla. Podle informací ČTK by jí údajně mohla přijmout i současná hlava státu Miloš Zeman, oficiálně ale Hrad zatím o ničem neinformoval. V minulosti se v Česku objevily hlasy volající po tom, aby Gorbaněvská dostala státní vyznamenání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Neskutečná drzost.“ Šel mezi chvilkaře a zažil šok

13:58 „Neskutečná drzost.“ Šel mezi chvilkaře a zažil šok

Střet dvou světů v přímém přenosu. Videotvůrce Jakub Svoboda konfrontoval účastníky demonstrace se s…