Rusko blokuje přístup k Černému moři. Pravý důvod? Jsou dvě verze

18.02.2022 12:22 | Zprávy
autor: nab

Ruské válečné lodě blokují Ukrajině přístup k Černému moři. Ruská vláda o víkendu oznámila, že se jedná o námořní cvičení s ostrou palbou. Mohlo by však znamenat přípravu na ruskou invazi, informuje iDNES.cz.

Rusko blokuje přístup k Černému moři. Pravý důvod? Jsou dvě verze
Foto: Youtube repro
Popisek: Loď ruské pohraniční stráže naráží do ukrajinského remorkéru

Ruská vláda o víkendu vydala varování, aby se lodě a letadla celý týden vyhýbala velkým částem severní části Černého moře a přilehlému Azovskému moři, údajně kvůli nadcházejícímu námořnímu cvičení s ostrou palbou.

Namísto cvičení však ruské námořnictvo vytváří blokádu jižního pobřeží Ukrajiny, která by mohla být součástí příprav na rozsáhlou ruskou vojenskou intervenci.

Původní zdroj ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Co máte proti poslankyni Bartůšek?

Proč jste ji vyloučili z vaší frakce? Jaký problém máte s Přísahou a s poslankyní Bartůšek? Podle mě se aktivně snaží řešit řadu problémů, navíc jaký přínos má oslabování spojenců? A vyloučíte i Staňka nebo to bylo osobní jen vůči Bartůšek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ne zbraně, ale zdraví lidí, rozhodl Babiš. A přišla vlna vzteku

16:32 Ne zbraně, ale zdraví lidí, rozhodl Babiš. A přišla vlna vzteku

Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že Česko nebude do obrany dávat 3,5 procenta HDP. Jeho kabinet má …