Rusko to ví: USA mají nejslabšího prezidenta, Německo podlehlo Zeleným, naříká Neff

21.12.2021 10:52 | Komentář

Publicista Ondřej Neff si všímá toho, že Rusko si zase jednou vyskakuje. Může si to dovolit, když v USA sedí tak slabý prezident jako je Joe Biden a v Německu budou u vlády zelení fanatici. Neff však také upozorňuje, že některé požadavky jsou realistické a je načase s chladnými hlavami usednout ke stolu a jednat.

Rusko to ví: USA mají nejslabšího prezidenta, Německo podlehlo Zeleným, naříká Neff
Foto: Repro ČT
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin na tiskové konferenci po skončení summitu v Ženevě

Anketa

Budete se o Vánocích omezovat při setkávání s přáteli a příbuznými?

14%
83%
hlasovalo: 27881 lidí

Při pohledu na ruské požadavky vůči Západu spisovatel Ondřej Neff  v textu na serveru Neviditelný pes konstatoval, že jde o podobně nehorázné požadavky, jaké Rakousko - Uhersko zaslalo Srbsku těsně před vypuknutím první světové války.

Rusové trvají např. na to, aby se Ukrajina nestala členem NATO, ale rádo by diktovalo i to, co a svém území mohou provádět jednotlivé členské státy NATO.

„Rusové si to mohou dovolit, protože USA mají snad nejslabšího prezidenta ve svých dějinách, reprezentanta strany ovládané nejzhoubnější ideologií, opět v dějinách USA. Pokud jde o Evropu, Německo jako její hegemon vložilo svoji nejbližší budoucnost do rukou fanatiků zeleného náboženství. Momentálně tedy není v Evropě síla schopná ruské aroganci čelit,“ napsal Neff.

Ale pokud jde o požadavek, aby se Ukrajina a Gruze nestaly členy NATO, ti je podle Neffa požadavek v celku realistický, protože Rusové kupříkladu poloostrov Krym považovali Rusové ua svbé milované místo a nebylo realistické očwkávat, že se ho jent tgak vzdají. Pokud Západ v minulosti sliboval Ukrajině a Gruzii, že se jednou stanou členy NATO, byl to z Neffova pohledu nesmyslný slib, bylo to jen nenaplnitelné plácnutí do vody.

Teď je z hlediska spisovatele čas vrátit se k realistické politice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…