Ruskou invazi v únoru zastavila i odpálená přehrada

12.05.2022 20:30

Voda z kyjevské přehrady zastavila ruská invazní vojska. Rozlila se po územích severně od hlavního města. Píše to server Novinky.cz s odkazem na The Guardian.

Ruskou invazi v únoru zastavila i odpálená přehrada
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ruský tank T-72B3

O povodni v kyjevské oblasti píše pro The Guardian Vincent Mundi. Podle jeho slov vodu vypustili ukrajinští vojáci. Ti chtěli zastavit ruské jednotky postupující z Běloruska po pravém břehu řeky Dněpr. Ukrajinští vojáci měli podle serveru The New Voice of Ukrajine odpálit hráz spolu s mostem přes Irpiň již 25. února. Dříve se však hovořilo o tom, že ji poškodili o den později ruští vojáci.

Tím, že voda zaplavila třináct tisíc hektarů a další tisíce jich podmáčela, nemohla projíždět ruská těžká technika.

Ekolog Volodymyr Borjenko k tomu pak poznamenal, že Irpiň by měla dostat titul řeka hrdinka. „V tandemu s ukrajinskou armádou a teritoriální obranou hrála jednu z nejdůležitějších rolí při obraně našeho hlavního města za posledních tisíc let,“ dodal Borjenko.

Ruská federace původně plánovala dobýt Kyjev co nejrychleji. Tím chtěla ochromit Ukrajinu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijely osoby, ani slovo ukrajinsky neuměly, a měly na papírku česky, že chtějí dávky... Řež v Partii, i křik o šíření strachu

13:58 Přijely osoby, ani slovo ukrajinsky neuměly, a měly na papírku česky, že chtějí dávky... Řež v Partii, i křik o šíření strachu

V druhé hodině nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se setkali hejtman Ústeckého kraje…