Ruský prezident prý ustoupil od plánu okupovat východní Ukrajinu

07.05.2014 10:43 | Zprávy

Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi nevyšel jeho původní plán, který počítal s rychlým obsazením východních částí Ukrajiny podle krymského vzoru. Na východě Ukrajiny není totiž situace pro Putina příliš příznivá, a tak tam musí kromě vojenských diverzantů dovážet provokatéry z Krymu a z Podněstří, píše Pavel Máša v dnešním komentáři Lidových novin, který nese titulek „Putin zajatcem Putina“.

Ruský prezident prý ustoupil od plánu okupovat východní Ukrajinu
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

V úvodu textu Máša zmiňuje změnu názoru vrchního velitele sil NATO v Evropě, amerického generála Philipa Breedlove. Ten prý původně předpokládal, že ruská vojska vtrhnou na ukrajinské území a propojí ruské území s oblastí Podněstří, což je ruskojazyčná enkláva na východě Moldavska. Nyní ale generál Breedlove soudí, že Putin své cíle ve vztahu k Ukrajině bude naplňovat dlouhodobým tlakem na její destabilizaci a rozdělení.

Putin si ale nemůže dovolit svou expanzi zcela zastavit, protože aby podpořil anexi Krymu, „rozkmital propagandu a vydráždil ruskou společnost. Rozmitaná společnost začala od Putina požadovat další kroky a s každým dalším jeho krokem se společnost nastartovává ještě mocněji,“ cituje komentátor slova bývalého ruského oligarchy a Putinova vězně Michaila Chodorkovského.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Davy lidí na Fialu? Mladý člen ODS dostal studenou sprchu

21:19 Davy lidí na Fialu? Mladý člen ODS dostal studenou sprchu

Nadšení člena Mladé ODS z předvolebního mítinku koalice Spolu v Ústí nad Labem zchladili uživatelé s…