Ruský velvyslanec šel ve Varšavě na kobereček kvůli výhrůžkám populisty Žirinovského

13.08.2014 15:19

Známý ruský populista Vladimir Žirinovskij pohrozil Polsku a pobaltským republikám vymazáním z mapy v případě, že nastane válečný konflikt kvůli Ukrajině. Varšava si kvůli tomu pozvala na kobereček ruského velvyslance.

Ruský velvyslanec šel ve Varšavě na kobereček kvůli výhrůžkám populisty Žirinovského
Foto: Archiv
Popisek: Polsko
reklama

„Pobaltské státy a Polsko jsou určeny k záhubě. Budou vymazány. Nic tam nezůstane. Představitelé těchto trpasličích států by si měli uvědomit, kým jsou," prohlásil Žirinovskij v pondělí v rozhovoru pro ruskou zpravodajskou stanici Rossija 24. Také řekl, že východoevropské země na rozdíl od Spojených států, které jsou daleko, riskují „naprosté zničení".

Letadla a střely proti Rusku nesmí startovat z východoevropských zemí. Musíme je zničit

„Je to jejich vina, neboť nemůžeme přijmout, aby letadla a střely namířené proti Rusku startovaly z jejich území. Musíme je zničit 30 minut před startem," řekl Žirinovskij na adresu východoevropských zemí.

Dodal, že ať jsou plány NATO a Bruselu či nařízení amerického prezidenta Baracka Obamy jakékoli, jsou prakticky k ničemu. „Všechny otázky války i míru, obecné či ty konkrétní týkající se Ukrajiny, vyřeší jediný člověk, a to hlava Ruské federace (Vladimir Putin)," prohlásil.

Ruský velvyslanec musel ve Varšavě vysvětlovat slova místopředsedy Státní dumy

V úterý si kvůli Žirinovského slovům polské ministerstvo zahraničí předvolalo ruského velvyslance Vladimira Grinina. Ministerstvo dnes potvrdilo, že se schůzka uskutečnila, podrobnosti o ní ale nesdělilo. Ministr zahraničí Radoslaw Sikorski v rozhovoru pro televizi Polsat zdůvodnil polský diplomatický protest tím, že Žirinovskij není řadovým ruským poslancem, ale místopředsedou dolní sněmovny, tedy Státní dumy. „A proto se proti jeho skandálním slovům musíme ohradit," řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…