Rusnok má v radě ČNB na starost ochranu spotřebitele a sankce

07.03.2014 12:03 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Nový člen bankovní rady Jiří Rusnok dohlíží v České národní bance na činnost sekce licenčních a sankčních řízení a odboru ochrany spotřebitele. ČNB o tom informovala na internetu. Rozdělení kompetencí ve čtvrtek na prvním zasedání za účasti expremiéra Rusnoka schválila Bankovní rada ČNB. Stejné portfolio měla Eva Zamrazilová, kterou Rusnok od 1. března v bankovní radě nahradil. Kompetence ostatních šesti členů bankovní rady zůstaly beze změny.

Rusnok má v radě ČNB na starost ochranu spotřebitele a sankce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Miroslav Singer s Jiřím Rusnokem

Do konce ledna byl Rusnok premiérem úřednické vlády, která od léta úřadovala bez vyslovení důvěry Poslaneckou sněmovnou. Předtím Rusnok působil jako šéf ING penzijního fondu i jako prezident Asociace penzijních fondů. Dříve byl také ministrem financí a ministrem průmyslu a obchodu. Zamrazilová kandiduje za ODS v květnových volbách do Evropského parlamentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

K čemu jsou vyšetřovací komise?

Tvrdíte, že je chcete zřizovat třeba ke kauze Dozimetr, ale můžete uvést jeden příklad, kdy ustanovení komise bylo k něčemu dobré a komise něco vyřešila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Naše televize? Spíš cizí účet pro všechny

4:40 Naše televize? Spíš cizí účet pro všechny

Říkáme „naše televize“, účet chodí sice všem, ale rozhodují o ní jen „vyvolení“. Veřejnoprávní médiu…