Rusové láteří na Putina. Je měkký, říkají

15.04.2018 16:09

Ruský prezident Vladimir Putin se dostal pod palbu kritiky. A to kvůli útoku západních spojenců na Sýrii. Jak píše server Týden.cz podle polského listu Gazeta Wyborcza, Putin je podle kritiků příliš měkký a jen polyká urážky, které Washington Moskvě uštědřuje.

Rusové láteří na Putina. Je měkký, říkají
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Rusko ihned po útoku začalo vytvářet propagandistickou kouřovou clonu, kdy mimo jiné oslavovalo starou sovětskou protileteckou techniku. Zároveň například generál Sergej Ruckoj uvedl, že kdyby se Rusové zapojili do boje, bez velké námahy by nebe nad Sýrií zcela vyčistili. Syrská armáda však působila bez jejich pomoci. Pentagon hovoří jinak - podle něj všechny rakety zasáhly své cíle.

Původní text ZDE.

Putin v reakci útok na Sýrii odsoudil a Moskva svolala zasedání Rady bezpečnosti OSN. I přesto se dostal do kritiky a především si z něj Rusové utahují a tvrdě mu vyčítají, že i přes bojovné řeči nedokáže Američanům odpovědět. 

"Umíme jen žvanit. Putin zklamal, už ho nebudu volit," zaznívá v komentářích o slabosti Putina. "Umí jen předvádět malůvky s raketami," zaznívá rovněž zostra. 

Jak však píše server Týden.cz, obvinění neplynou jen z momentální situace, pánovi Kremlu je vyčítána slabost už měsíce, kdy například před rokem rovněž nereagoval na ostřelování syrské základny, nebo například dostatečně rozhodně nereagoval na dopingový skandál a na to, že ruská reprezentace přišla o právo vystupovat na olympijských hrách pod ruskou vlajkou. 

Server pak také píše, jaké řešení by nejraději viděly horké hlavy - hovoří se o spuštění palby po Američanech v případě dalšího útoku v Sýrii, ale i o rozpoutání války na Donbasu či zinscenování ukrajinského plynového útoku na obyvatele východu Ukrajiny. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…