Rusové na olympiádě? „Nebudou. O to se postaráme,“ je si jistý Dominik Hašek

26.03.2023 20:33 | Ze sítí

Předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach ve středu prohlásil, že sice „cítí“ a „trpí“ s ukrajinským lidem a tamními sportovci, ale na druhou stranu má podle něj MOV „odpovědnost vůči lidským právům a Olympijské chartě“, a proto by mělo být dovoleno startovat ruským a běloruským sportovcům na olympiádě v Paříži. Podle Bacha není možné úplně izolovat „lidi s určitým pasem“. „Bach buď není normální, nebo musí být totálně zkorumpovaný,“ má jasno bývalý hokejový brankář Dominik Hašek. O neúčast Rusů se prý hodlá „postarat“.

Rusové na olympiádě? „Nebudou. O to se postaráme,“ je si jistý Dominik Hašek
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Dominik Hašek - Show Jana Krause 1. 6. 2016

Bach se ve středu vyjadřoval k zařazení ruských a běloruských sportovců na pařížské hry v roce 2024 se slovy, že by se olympiáda měla držet stranou od politiky, jinak by podle něj ztratila svou „sjednocující sílu“. Poukázal též na příklady bojkotů z minulosti v 70. a 80. letech minulého století.

„Pokud o tom, kdo se může zúčastnit soutěže, rozhoduje politika, pak se sport a sportovci stávají nástrojem politiky. Sport pak nemůže přenést svou sjednocující sílu,“ řekl Bach ve svém projevu podle agentury Reuters.

Podle něj musí být MOV „politicky neutrální, ale ne apolitický“. „Dobře víme, že politika vládne světu. Dobře víme, že naše rozhodnutí mají politické důsledky, a musíme to zahrnout do našeho uvažování,“ uvedl poté, co MOV rozhodl, že by Rusové a Bělorusové mohli na olympiádě v Paříži startovat coby neutrální sportovci, což by znamenalo, že v případě jejich úspěchu nezazní státní hymna a nebude vyvěšena vlajka jejich zemí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hašku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNechtík , 27.03.2023 10:09:10
a řekněte nám proč to děláte? Vy sám jste hrál v Rusku. Na to jste zapomněl? To Vám tehdy ruské peníze nesmrděly?

|  6 |  0

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…