Rvačka o vládní křesla: Lidovci by chtěli vnitro. Jenže...

02.12.2013 8:00

Lidovci dnes budou jednat s ČSSD a ANO o budoucí vládě. Podle Zuzany Roithové by KDU-ČSL v připravované vládě měla získat tři křesla a z toho jedno by mělo být silové ministerstvo. Místopředsedkyně lidovců Lidovým novinám řekla, že jejich dlouhodobým zájmem je vnitro. Deník Právo píše, že ANO zase projevuje zájem o ministerstva dopravy a místního rozvoje.

Rvačka o vládní křesla: Lidovci by chtěli vnitro. Jenže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vyšla kniha o kandidátce na prezidenta Zuzaně Roithové. Jejím kmotrem byl Michal Horáček

Pokud se prý nezredukuje počet křesel ve vládě, měla by KDU-ČSL mít tři ministerstva. LN názor potvrdila místopředsedkyně lidovců Zuzana Roithová. Podle ní je jednoznačné, že by měli obsadit jeden silový resort. „Silové ministerstvo považuji za samozřejmost, kterou budu prosazovat,“ řekla Roithová. Podle LN s požadavkem souhlasí i předseda strany Pavel Bělobrádek.

„Můj osobní názor je, že dlouhodobě usilujeme o změny ve státní správě. Máme v této oblasti odborníky. Umím si proto snáze představit především Ministerstvo vnitra,“ uvedla Roithová na otázku, zda lidovci chtějí Ministerstvo vnitra, nebo obrany.

Po financích druhý nejdůležitější resort prý bude pro lidovce obtížné získat, protože předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka jej už nebude chtít „pustit“. LN píší, že Roithová jméno kandidáta lidovců na ministra vnitra neprozradila.  V oblasti státní správy ale straně pomáhá Ondřej Závodský, který za lidovce do sněmovny kandidoval jako nezávislý, spekulují LN o jednom jménu.

ANO chce ministerstva, kde může ukázat, jak se šetří

„Naši lidé by chtěli ukázat, že jde na ministerstvech reálně šetřit, a k tomu se hodí kromě financí právě doprava, místní rozvoj a životní prostředí,“ řekl Právu zdroj blízký Andreji Babišovi. V souvislosti s ANO se také mluví o obraně a spravedlnosti.

„Je nám jasné, že vnitro a zahraničí ČSSD nepustí. Resorty zemědělství a průmyslu a obchodu ANO nechce kvůli možným střetům zájmů,“ doplnil zdroj. Právo zdůrazňuje, že právě na ministerstvech, které chce získat ANO, se točí miliardy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…