Rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

08.11.2018 21:45

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se stala držitelkou nejvyššího ocenění Kraje Vysočina - kamenné medaile. Kraj ji dává osobnostem, které se dlouhodobou prací zasadily o významný prospěch obyvatel Vysočiny. Skleněné medaile, které jsou druhým nejvyšším oceněním, obdrželo dnes na slavnostním večeru v Horáckém divadle v Jihlavě dalších šest lidí.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala nejvyšší ocenění Kraje Vysočina
Foto: Vít Hassan
Popisek: Rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Jednatřicetiletá Sáblíková se narodila v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Nejprve se věnovala basketbalu, od 14 let je ale českou reprezentantkou v rychlobruslení, mnohonásobnou mistryní Evropy, světa, vítězkou světového poháru i zimních olympijských her ve Vancouveru a Soči. Na letošních hrách v Pchjongčchangu získala stříbrnou medaili. Je prvním sportovcem z Vysočiny, který získal titul Sportovec roku.

Skleněné medaile uděluje Kraj Vysočina osobnostem, které jednorázovým činem nebo dlouholetou prací přispěly k rozvoji kraje a prospěchu jeho obyvatel. Ocenění letos získali hudebník Jiří Jakeš, speciální pedagog a odborník na agresivitu a šikanu Zdeněk Martínek, sportovec Petr Mejzlík, který se věnuje triatlonu a kvadriatlonu, zakladatel Krajského centra plavání a trenér Petr Ryška, sochař Pavel Toman a Petr Zezula, který se zasloužil o rozvoj sportovního areálu Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí.

Držitelkami třetího nejvyššího ocenění Kraje Vysočina - dřevěných medailí - jsou Monika Benešová, která zdolala jednu z nejtěžších pěších tras na světě Pacifickou hřebenovku, vítězka extrémních hasičských soutěží Pavlína Havlenová, tanečnice Denisa Musilová a reprezentantka v házené Lucie Satrapová. Dřevěná medaile oceňuje aktivitu a propagaci dobrého jména kraje lidí, kteří mohou být pro ostatní příkladem.

Nejvyšší ocenění Kraj Vysočina uděluje od roku 2008. Medaile jsou tvořené podle návrhu Radomíra Dvořáka Aktuálně seznam mimořádných osobností čítá 101 jmen. Loni získal nejvyšší ocenění třebíčský lékař Miloš Chmelíček a jihlavský historik Ladislav Vilímek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

21:41 Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru doběla rozpalují praktiky státní Univerzity Hradce Králové souvisej…