Rýže Uncle Ben’s změní logo. Černoch na obalu sedmdesát let nevadil. Teď už jo

19.06.2020 13:23 | Zprávy

Jak pro kanál CNN uvedli majitelé značky, společnost MARS, firma chystá změnu identity. Neurčili sice přesně, k jaké konkrétní změně dojde, ale podle uveřejněných spekulací jde o siluetu černocha, který je s rýží spojen de facto od jejího vzniku v roce 1943.

Rýže Uncle Ben’s změní logo. Černoch na obalu sedmdesát let nevadil. Teď už jo
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Uncle Ben's

Společnost MARS zveřejnila ve středu na svém webu prohlášení, kde mimo jiné stojí: „Nyní je ten pravý čas na vývoj značky Strýčka Bena včetně její vizuální identity, což uděláme.“

Název Uncle Ben’s byl položen ve 40. letech 20. století, kdy o produktech pohovořil jeden ze zakladatelů původní společnosti Convertted Brand Rice. Jméno černého farmáře z Texasu, strýčka Bena, který byl známý svou rýží, bylo použito ve srovnání se značkou Convertted. Tvář rýžového produktu je však tváří Franka Browna, šéfkuchaře v „exkluzivní chicagské restauraci“, který pózoval pro známý portrét. V roce 1947 se jméno změnilo na dosud zavedenou rýži Uncle Ben’s.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tomáš A. Nový

Jan Lipavský byl položen dotaz

Jedno mi není stále jasné

Vy si myslíte, že se Rusko pustí do křížku s NATO? A je nebo není pro nás NATO dostatečnou zárukou bezpečnosti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo platil Foltýna? Je čas se podívat. Senátorka vytáhla na světlo

11:45 Kdo platil Foltýna? Je čas se podívat. Senátorka vytáhla na světlo

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se s veřejností podělila o informaci, u které je přesvědčena, že bud…