S lidovci je to složitější, než jsme si mysleli, míní Sobotka

18.12.2013 13:26

Pravděpodobný příští premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se vyjádřil ke sporu v rodící se koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Potvrdil, že lidovcům nabídl post ministra práce a sociálních věcí i post na Ministerstvu dopravy. Třetím členem by byl post ministra bez portfeje.

S lidovci je to složitější, než jsme si mysleli, míní Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

„My jsme vyšli vstříc požadavku lidovců, který avizovali... My jsme počítali s tím, že obsadíme post ministra zemědělství, ale tady se střetávají ambice ČSSD a KDU-ČSL a uvidíme, zda ho ČSSD nakonec získá. V tuto chvíli čekáme na stanovisko KDU-ČSL,“ poznamenal Sobotka. Jednání s lidovci je podle jeho názoru poněkud složitější, než se zpočátku zdálo. Příští premiér by byl velmi rád, kdyby se vyjednávání o vládě podařilo rychle uzavřít a zrodila se nová vláda.

Dopředu ale odmítl možnost ustavení menšinové vlády ČSSD a ANO. Sobotka jedná pouze o sestavení většinové vlády. A pokud by mělo dojít na jednání o menšinové vládě, jako první se to podle předsedy ČSSD dozví prezident Zeman. Toho na čtvrteční schůzce seznámí s tím, jak jednání probíhají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…