STAN po pádu Gazdíka: Půjde pohroma dál? Silné signály

20.06.2022 9:05 | Glosa

Kauza Dozimetr otřásá již několik dní děním v hnutí Starostové a nezávislí. Pokud si někteří lidé z vedení hnutí mysleli, že bude stačit odstoupení Petra Hlubučka (STAN) z funkcí a pozastavení jeho členství, pletli se. Důkazem je demise ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který udržoval nadstandardní kontakty s obviněným Michalem Redlem. Všechno ale ukazuje, že to není konec.

STAN po pádu Gazdíka: Půjde pohroma dál? Silné signály
Foto: JoK
Popisek: Stanislav Polčák

Právě napojení na kontroverzního podnikatele a jednoho z obviněných v kauze Dozimetr Michala Redla, bude podle všeho tím hlavním ukazatelem, kdo může ve STAN pokračovat a kdo bude odejit.

Ve včerejších Otázkách Václava Moravce to jasně naznačil i předseda STAN Vít Rakušan, který ke kontaktům s Redlem uvedl: „Jsou to nepochopitelné chyby, které nás teď stojí moc. Hnutí se nyní musí odstřihnout od všech lidí, kteří by mohli být s podnikatelem v kontaktu.“

„Hnutí STAN je třeba celkově odstřihnout od všech lidí, kteří by mohli být v kontaktu s Michalem Redlem,“ dodal ještě na adresu všech, kteří se stýkali s bývalým spolupracovníkem Radovana Krejčíře.

Současně podle serveru Novinky.cz naznačil, že by podobně jako u Gazdíka uvítal vyvození politické odpovědnosti i u europoslance Stanislava Polčáka. Také on byl v blízkém kontaktu s podnikatelem Redlem.

Blížící se konec europoslance Stanislava Polčáka ve strukturách hnutí STAN naznačil i kandidát na pražského primátora za STAN a současný pražský radní Petr Hlaváček. Ten nechce mít podle Rakušana na kandidátce lidi s „dotykem na někoho, který by mohl zavdávat příčinu ke spekulacím o čemkoli nekalém.“

V podobném smyslu se vyjádřil i senátor Zdeněk Hraba (STAN).

 

„Spojení s M. Redlem by mělo být stopkou v hnutí STAN, ve vládě i ve Sněmovně. V opačném případě dotyční pošlapávají dennodenní poctivou práci starostů, radních, zastupitelů a dalších členů hnutí po celé republice,“ napsal na svůj twitter.

Podle informací Policie byl Polčák s Gazdíkem společně s obviněnými Redlem a Kosem na společné dovolené v rakouských Alpách. O tom jsme psali zde.

Kontakty s Redlem však udržoval Polčák již daleko dříve, jak jsme také informovali.

Dodejme, že Stanislav Polčák rezignoval na funkci místopředsedy STAN kvůli nedávné kauze Vrbětice, v souvislosti s milionovou odměnou za prosazení zákona o odškodnění pro obce za výbuch muničních skladů ve Vrběticích. 

reklama

autor: MaA

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

4:44 Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

Hlavy obou komor českého parlamentu v uplynulých dnech zabrousily do zahraniční politiky. Parlamentn…