STAN po pádu Gazdíka: Půjde pohroma dál? Silné signály

20.6.2022 9:05 dop. | Glosa

Kauza Dozimetr otřásá již několik dní děním v hnutí Starostové a nezávislí. Pokud si někteří lidé z vedení hnutí mysleli, že bude stačit odstoupení Petra Hlubučka (STAN) z funkcí a pozastavení jeho členství, pletli se. Důkazem je demise ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který udržoval nadstandardní kontakty s obviněným Michalem Redlem. Všechno ale ukazuje, že to není konec.

STAN po pádu Gazdíka: Půjde pohroma dál? Silné signály
Foto: JoK
Popisek: Stanislav Polčák

Právě napojení na kontroverzního podnikatele a jednoho z obviněných v kauze Dozimetr Michala Redla, bude podle všeho tím hlavním ukazatelem, kdo může ve STAN pokračovat a kdo bude odejit.

Ve včerejších Otázkách Václava Moravce to jasně naznačil i předseda STAN Vít Rakušan, který ke kontaktům s Redlem uvedl: „Jsou to nepochopitelné chyby, které nás teď stojí moc. Hnutí se nyní musí odstřihnout od všech lidí, kteří by mohli být s podnikatelem v kontaktu.“

„Hnutí STAN je třeba celkově odstřihnout od všech lidí, kteří by mohli být v kontaktu s Michalem Redlem,“ dodal ještě na adresu všech, kteří se stýkali s bývalým spolupracovníkem Radovana Krejčíře.

Současně podle serveru Novinky.cz naznačil, že by podobně jako u Gazdíka uvítal vyvození politické odpovědnosti i u europoslance Stanislava Polčáka. Také on byl v blízkém kontaktu s podnikatelem Redlem.

Blížící se konec europoslance Stanislava Polčáka ve strukturách hnutí STAN naznačil i kandidát na pražského primátora za STAN a současný pražský radní Petr Hlaváček. Ten nechce mít podle Rakušana na kandidátce lidi s „dotykem na někoho, který by mohl zavdávat příčinu ke spekulacím o čemkoli nekalém.“

V podobném smyslu se vyjádřil i senátor Zdeněk Hraba (STAN).

 

„Spojení s M. Redlem by mělo být stopkou v hnutí STAN, ve vládě i ve Sněmovně. V opačném případě dotyční pošlapávají dennodenní poctivou práci starostů, radních, zastupitelů a dalších členů hnutí po celé republice,“ napsal na svůj twitter.

Podle informací Policie byl Polčák s Gazdíkem společně s obviněnými Redlem a Kosem na společné dovolené v rakouských Alpách. O tom jsme psali zde.

Kontakty s Redlem však udržoval Polčák již daleko dříve, jak jsme také informovali.

Dodejme, že Stanislav Polčák rezignoval na funkci místopředsedy STAN kvůli nedávné kauze Vrbětice, v souvislosti s milionovou odměnou za prosazení zákona o odškodnění pro obce za výbuch muničních skladů ve Vrběticích. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…