Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

25.10.2021 7:24 | Ze sítí

Počet nakažených covidem-19 narůstá, ale úmrtí se zatím drží hluboko pod průměrem toho, co Česko zažilo v zimě a na jaře. A do toho novinář a bývalý zpravodaj ČT v Číně Tomáš Etzler prohlašuje: „Neočkovaní neumírají dostatečně rychle.“ Tímto výrokem se mu povedlo popudit značné množství lidí, z nichž někteří vyjadřovali lítost nad tím, jak hluboko klesl, další se ptali, zda status zveřejněný v jedenáct večer byl vypuštěný pod vlivem alkoholu a nechyběli ani ti, kdo nešli pro nadávku daleko. Etzler však mluví o „potrefených husách“.

Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé
Foto: Repro Youtube
Popisek: Tomáš Etzler, novinář, bývalý zpravodaj v Číně

Anketa

Vydrží Fialova vláda až do řádných sněmovních voleb?

hlasovalo: 16010 lidí
Minulý týden zaznamenalo Česko nárůst pozitivně testovaných, prozatímním rekordem byl pátek, kdy pozitivních testů bylo 4240. Podle posledních čísel se v nemocnicích léčí s covidem 846 lidí, z toho 119 na jednotkách intenzivní péče. Jak média nezapomínají připomínat, většina pacientů jsou lidé neočkovaní. Úmrtí s covidem však zdaleka nedosahují hodnot z jara nebo z minulého podzimu.

To se zřejmě nelíbí novináři a bývalému zpravodaji CNN Tomáši Etzlerovi, který prohlásil, že „neočkovaní neumírají dostatečně rychle“.

A na sociálních sítích rozpoutal bouři proti své osobě, a to i od lidí, kteří s ním jinak souhlasí. „Dnes se pomalu nesmí říkat muž a žena, abychom se někoho náhodou nedotkli, na druhé straně pak tady morální maják paušálně a na principu kolektivní viny odsoudí všechny neočkované a je klid a pohoda,“ odsoudil Etzlerova slova poslanec ANO Patrik Nacher.

Poslanecký asistent Jaroslava Foldyny z SPD, Michal Walter Kraft k vyjádření podotkl: „To je ale krásné podněcování k nenávisti. Něco mi však říká, že tady se to smí. Holt není nenávist, jako nenávist.“ Jak jsme již několikrát informovali, Kraft je souzen za údajně nenávistné výroky v procesu, který označuje jako nespravedlivý.

„Díky takovým vyjádřením jsme krůček k násilím,“ shrnul krátce lékař Lukáš Pollert.

A reakce pršely dál, v drtivé většině nesouhlasné, a to i od těch, kdo jinak Etzlera dříve uznávali. „Celkem jsem sledoval Vaši práci, býval jste profesionál. Ale tímto výrokem jste zahodil vše dobré. I když budu hledat cestu ‚co tím chtěl básník říci‘, tak je ten výrok dost mimo,“ uvedl Martin. „Moc si Vás vážím jako novináře a autora, ale tímhle hledáte nové a hlubší dno. Smutný,“ řekl Tomáš Krajíček. „Nezlobte se, ale tohle je hodně pitomý výrok, jo a antivax rozhodně nejsem,“ reagoval na Etzlera Jaromír Krejčí. A speleolog Jan Lenart mínil, že se jedná o nové dno ubohosti komentářů. „Měl byste se omluvit,“ vzkázal.

„Do této doby jsem si Vás vážil a uznával Vás jako novinářskou špičku, která to má v hlavě a srdci srovnané. Ale tímto výrokem jste (nejen u mně) klesl na úroveň psů... Pevně doufám, že trestní oznámení na sebe nenechá dlouho čekat,“ vyjádřil se Martin Ježek.

„Jsem očkovaný, ale tohle bych v životě z huby nevypustil... Asi začínám chápat význam slova DEMOŽUMPA...“ pravil Ivan Šulek.

Nezanedbatelná část diskutujících měla také zato, že za Etzlerovým příspěvkem stojí alkohol, takže se objevovaly příspěvky jako „Máte trojku v žíle nebo už Vám definitivně z toho chlastu hráblo?“ nebo „Už nechlastej“ či „To Vám asi ujelo po nějaké kalbě nebo ještě na ní, ne?“ Tomáš Etzler svůj příspěvek zveřejnil v sobotu ve 23.06.

Nebyla nouze ani o ty, kteří se rozhodli Etzlerovi oplácet stejnou mincí a novinář se tak dočkal označení chudák, lidský odpad, ubohá, opovrženíhodná lidská troska, svině, fašista, alkoholik, zlý a zkažený člověk, debil, vypité prase, absolutní zrůda, tupec, kokot, hovado, intelektuál, zkurvená píča, průměrný havlista, chuj, hňup, morální dno, zlomyslný šmejd, duševní mrzák, megazmrd, dobytek, hnusná nula, zkurvysyn, ožrala, slušnej kripl a pravděpodobně i dalších.

A jak někteří podotkli, existují lidé, kteří se očkovat nemohou. „Tenhle zmrd, co přeje smrt mojí manželce, matce dvou dětí, která se nemůže očkovat, je to absolutní dno, které covid generuje. Já tak strašně přeji tomuto chudákovi pomalou a velice bolestivou smrt a strašně rád bych se mu při tom smál do obličeje. Dlouho mne takto nikdo nevytočil,“ uvedl jeden z nich.

Etzler se ovšem zřejmě omlouvat nehodlá a místo toho včera ve tři čtvrtě na devět hovořil o potrefených husách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…