Šafr chápe slova nizozemského ministra, že by v „Praze uprchlíky zbili“. Toto napsal o Češích

22.07.2018 6:45

Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok na uzavřeném jednání prohlásil, že systém povinného přerozdělování uprchlíků podle kvót nemůže fungovat, protože v Praze nebo ve Varšavě by uprchlíkům hrozilo, že je zbijí. Pavel Šafr k tomu v komentáři na serveru Forum24.cz poznamenal, že pro slova nizozemského ministra má pochopení, protože své krajany zná.

Šafr chápe slova nizozemského ministra, že by v „Praze uprchlíky zbili“. Toto napsal o Češích
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Když do médií unikla zpráva o slovech nizozemského ministra zahraničí Stefa Bloka, že by migrantům jiné barvy pleti v Praze nebo ve Varšavě hrozilo zbití, český premiér Andrej Babiš (ANO) či Tomio Okamura (SPD) okamžitě oponovali, že to není pravda a že by si pan ministr měl uvědomit, že to není tak dlouho, co turisté z Nizozemska bezdůvodně napadli a do bezvědomí zkopali českého číšníka.

Pavel Šafr těmto politikům oponuje, že nizozemský ministr zahraničí situaci u nás sice poněkud zveličil, ale prý správně poukázal na nebezpečné tendence, které se i v Česku v posledních letech projevují stále silněji. Jistě je pravda, že běžence v pražských ulicích nebijeme, jenže to prý může být také tím, že tu žádné nemáme.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„O tom, že se u nás lidé jiné barvy pleti bojí více než v západních zemích, nelze ovšem vůbec pochybovat. Náš server publikoval před časem příběh arabského taxikáře z Tunisu, který běžně naráží na ostré projevy nenávisti a kvůli jeho původu mu nikdo nechce v Praze pronajmout byt. Je ověřenou realitou, že míra rasismu se v České republice za posledních dvacet let a zejména v době vlády Miloše Zemana nebezpečně zvýšila,“ napsal Šafr.

Šafr své tvrzení opírá o výzkum sociologů z Masarykovy univerzity v Brně, který ukazuje, že ještě v roce 1999 nechtělo mít občany jiné rasy za sousedy jen 10 procent dotázaných. V roce 2017 už to bylo 33 procent. Muslimy prý odmítá dokonce 58 procent obyvatel. Ještě v roce 1999 to bylo jen 15 procent obyvatel. Šafr varuje, že čísla hrozivě narostla i v případě Židů. Zatímco v roce 1999 nechtěla mít Žida za souseda jen 4 procenta populace, dnes je to už skoro 20 procent. Když k tomu přičteme tradiční nechuť Čechů vůči Romům, už se možná tolik nebudeme divit slovům ministra Bloka.

„Byli jsme léta na dobré cestě k vyššímu kulturnímu standardu, ale po nástupu Zemana a ruské propagandy jsme spadli zpátky do žumpy východního buranství. Tím vůbec neříkám, že máme vítat všechny běžence. Snahy mírnit a omezovat ekonomickou imigraci jsou legitimní a pro stabilitu evropských zemí nezbytné. Nesmí je ale provázet zlá nenávist, která člověku špiní duši a otravuje celou společnost temnými proudy, které tak dovedně využívají všichni političtí lumpové. Proto je třeba se zamyslet nad tím, kam směřujeme, jestliže je u nás atmosféra rasové nenávisti zcela reálným a velkým problém naší země,“ doplnil varovně Šafr.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…