Šafrovo fórum vyrazilo na obranu Václava Moravce. Vysvětlilo čtenářům, jaká kreatura je ten, kdo si moderátora dovolil kritizovat

7. 1. 2019 17:42

Server Pavla Šafra Forum24.cz se rázně zastal moderátora ČT Václava Moravce, který ve svém nedělním pořadu tepal předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). Prý se nelze divit, že se po Moravcovi „vozí“ server, který spadá do svěřenského fondu Andreje Babiše, a jeden analytik, který v minulosti publikoval článek na serveru ParlamentníListy.cz.

Šafrovo fórum vyrazilo na obranu Václava Moravce. Vysvětlilo čtenářům, jaká kreatura je ten, kdo si moderátora dovolil kritizovat
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

Moderátor Václav Moravec v neděli uvítal zvláštního hosta. Před kamery se posadil předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Jak je jeho zvykem, dorazil před kamery sám, neměl proti sobě žádného oponenta. Zrcadlo mu tak nastavoval moderátor Václav Moravec.

Na serveru Expres.cz se objevil komentář, že Moravec svou roli absolutně nezvládl. „Moravec tentokrát spustil konfrontační styl, který musel zaskočit snad i jeho příznivce. Věčné Moravcovo skákání do řeči, touha být středem pozornosti a mít poslední slovo proměnily debatu v poněkud nepřehlednou bramboračku, z níž si divák asi jen těžko něco odnesl. Premiér měl co dělat, aby diskusi s chvílemi ‚vytočeným‘ moderátorem dokázal udržet v mantinelech racionální argumentace a odpovědích na podstatné otázky, ve kterých by se divák orientoval,“ napsal k debatě analytik Michael Bradík.

Moravec se podle mediálního experta dopustil demagogie, když informace Nejvyššího kontrolního úřadu vydával za fakta, na nichž premiéra „koupal“. Jako zaměstnanec veřejnoprávní televize by přitom měl vědět, že i informace NKÚ se občas ukazují jako ne zcela stoprocentní.

Bradík dokonce prohlásil, že Moravec může mít z premiéra komplexy, a právě kvůli nim na něj tolik útočil. „Politické diskuse – a ty ve veřejnoprávních médiích obzvlášť – by měly být o hostech, nikoli o názorech, aktivismu a egu moderátora. Moravcův pěstovaný kult televizní osobnosti na tom nic nemění. Bohužel tříkrálové Otázky ukázaly, že hranice možného se posunuly zase o něco dál,“ uzavřel.

Web Forum24.cz Pavla Šafra v této souvislosti připomněl, že server Expres.cz patří do majetku Andreje Babiše a momentálně je odložen v premiérově svěřenském fondu, takže se nelze divit, že Moravce podrobuje kritice za to, že si dovolil oponovat premiérovi. Vzal si přitom „do prádla“ jak analytika Bradíka, tak server ParlamentníListy.cz.

„Autorem textu je ‚mediální analytik‘ Michael Bradík, o němž lze po chvilce zkoumání jeho publikační činnosti zjistit to, že v září 2018 publikoval na Parlamentních listech text ke kauze syrských sirotků s titulkem ‚Kauza neexistujících sirotků aneb Jak uplést předvolební bič na Babiše‘. Vyznění textu titulku odpovídá,“ lze se dočíst na serveru.

Bradík se dočkal kritiky za to, že kritizoval Nejvyšší kontrolní úřad a osočil Moravce z toho, že má z premiéra komplex. Nevysvětlil však, proč by uznávaný moderátor měl mít z předsedy vlády komplexy. Dalo by se prý teď říci, že se Bradík dopustil manipulace, která údajně není pro média spadající do premiérova svěřenského fondu neobvyklá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nasadit armádu! volal profesor Flegr. Soukup se divil

7:55 Nasadit armádu! volal profesor Flegr. Soukup se divil

Jaroslav Flegr kromě CNN Prima News zavítal i k Jaromíru Soukupovi. V osazenstvu Jaromír Soukup LIVE…