Snahou nových právních předpisů je eliminovat počet migrantů, kteří dostanou nárok na azyl v Itálii, a aby toho šlo docílit, uvádějí se hned v prvním článku určité limity takzvané humanitární ochrany. Během předchozí právní úpravy, v návaznosti na politický azyl a ochranu měli migranti příchozí do Itálie nárok na humanitární ochranu trvající dva roky. Ta jim poskytla přístup k práci, k sociálním dávkám a k ubytování. V novém právním předpisu bude Itálie garantovat toto právo na azyl pouze pro utečence z válečných oblastí a pro uprchlíky před určitou perzekucí, jež by jim hrozila ze strany vlád daných zemí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: red
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana
Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…
- 13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
- 17:45 „Tak začíná deep state.“ Armádní spis k volbám? Vážná slova
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu