Samková vyzývá voliče: Zvonit už jedině francouzáky

12. 8. 2012 6:14

Před několika dny se do bojů o Hrad rozhodla zasáhnout i známá advokátka Klára Samková. Podle svých slov se pro to rozhodla hlavně z důvodu, že nebyl naplněn její ideál spravedlnosti a práva pro všechny bez rozdílu v této zemi. Při revoluci se zvonilo špatnými klíčemi, měly to být francouzáky, vyzývá advokátka k podpisu její petice.

Samková vyzývá voliče: Zvonit už jedině francouzáky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

Advokátka Klára Samková na svém oficiálním webu píše, že i ona v roce 1989 zvonila klíči. „Dnes mám dojem, že jsem si tehdy zvolila špatný nástroj. Klíč byl správně. Ale měl to být francouzák, nářadí zcela nesametové,“ myslí si.

Dále už pouze přihlížela, „jak se naše země rozkrádá, jak je zaplétána kmotrovskými pavouky do klientelistických sítí, jejichž provoz platíme my všichni.“ Tím Samková myslí především skončení platnosti práva, spravedlnosti, slušnosti či vzdělání.

Samková píše, že čekala dobu, kdy se zvednou vlny odporu. Ačkoliv se podle ní nějaké opravdu zvedly, výsledky se nedostavily, naopak, bylo vždy jen hůře. „Pokusila jsem se o nápravu věcí veřejných způsobem, který platí všude v civilizovaném světě: vstupem do politické strany a prací. Zjistila jsem ovšem, že stejně jako v ODS, tak posléze v TOP09, nejde o práci, snahu, vědomosti, ale o to, kdo se "zapojí" a kdo nikoliv. "Zapojit" jsem se odmítla,“ píše advokátka.

Nic totiž nerestituovala ani nezprivatizovala, zato si vyslechla tisíce příběhů zoufalých lidí, jejichž společným jmenovatelem je bezpráví. Samková si uvědomuje, že formální pravomoci prezidenta republiky nejsou velké. „Prezident však udává tón. Ukazuje, co je a co není přijatelné. Můj tón udaly klíčky, kterými jsme zvonili v listopadu 1989. Ale do kabelky jsem si nyní přidala i francouzák. Také krásně zní,“ popisuje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali

22:01 Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali

Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov, pozval do vysílání hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.…