Samková zvažuje trestní oznámení. Na účet jí posílali haléře

17.11.2012 17:55

Stejně jako Janu Fischerovi i advokátce Kláře Samkové posílali lidé na její účet určený ke kampani částky v nepatrné výši. Poplatky za přijetí platby ale byli několikanásobně vyšší. Samková proto zvažuje trestní oznámení.

Samková zvažuje trestní oznámení. Na účet jí posílali haléře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

„Od dvou lidí jsem dostala celkem šest plateb na částky 0,01 Kč. Zvažuji trestní oznámení na oba dotyčné pro maření voleb,“ uvedla Klára Samková pro server Novinky.cz.

Za každou přijatou částku totiž Samková platila několikanásobně vyšší poplatky. Ty u České spořitelny, u které měla Samková účet, činí až sedm korun. Podobně na tom byl i Jan Fischer, u nějž posílání nízkých částek mělo formu protestu proti kandidatuře. K částkám totiž byly připojeny i vzkazy. Jeho banka mu ale poplatky následně odpustila.

Fischer se ale nakonec stal právoplatným kandidátem na prezidenta, zatímco Samková místo 50 tisíců podpisů odevzdala na ministerstvu vnitra pouhých 128. Učinila tak prý proto, aby mohla u Nejvyššího správního soudu napadnout prováděcí zákon o přímé volbě.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Názory

Souhlasíte se mnou, že jsou dnes lidé z jiným názorem než má tato vláda označováni za troly, dezinformátory či nějakou pátou kolonu? A tito lidé zase opačný tábor nazývají pražskou kavárnou apod. Jak přesně byste chtěla tyto lidi stmelit? Jde to vůbec? Slibovali to už mnozí a zatím přilili spíš olej...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

14:25 Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová v těchto dnech vzbudila velkou mediální pozornost, když upozor…