Samková zvažuje trestní oznámení. Na účet jí posílali haléře

17.11.2012 17:55 | Zprávy

Stejně jako Janu Fischerovi i advokátce Kláře Samkové posílali lidé na její účet určený ke kampani částky v nepatrné výši. Poplatky za přijetí platby ale byli několikanásobně vyšší. Samková proto zvažuje trestní oznámení.

Samková zvažuje trestní oznámení. Na účet jí posílali haléře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

„Od dvou lidí jsem dostala celkem šest plateb na částky 0,01 Kč. Zvažuji trestní oznámení na oba dotyčné pro maření voleb,“ uvedla Klára Samková pro server Novinky.cz.

Za každou přijatou částku totiž Samková platila několikanásobně vyšší poplatky. Ty u České spořitelny, u které měla Samková účet, činí až sedm korun. Podobně na tom byl i Jan Fischer, u nějž posílání nízkých částek mělo formu protestu proti kandidatuře. K částkám totiž byly připojeny i vzkazy. Jeho banka mu ale poplatky následně odpustila.

Fischer se ale nakonec stal právoplatným kandidátem na prezidenta, zatímco Samková místo 50 tisíců podpisů odevzdala na ministerstvu vnitra pouhých 128. Učinila tak prý proto, aby mohla u Nejvyššího správního soudu napadnout prováděcí zákon o přímé volbě.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …