Samo se to nevyřeší, říká místostarosta. Praha 5 otevřela vlastní nízkoprahové zařízení pro děti a mládež z ohrožených skupin

21.02.2014 11:05 | Zprávy
autor: ava

Nízkoprahová centra jsou nezbytností. A právě proto otevřela příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 vlastní nízkoprahové zařízení v ulici U Královské louky. Jak nám sdělil JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty: „Toto zařízení se bude orientovat na mládež z ohrožených skupin. Z prostředí, kde lze těžko předpokládat pozitivní vliv rodiny a nelze se spoléhat na jejich sociální návyky. Neslibujeme si zázraky. Jenom víme, že když se tím nebudeme zabývat, samo se to nevyřeší. Naopak – problémy budou přibývat. Tyto děti totiž dospívají a brzo budou mít také své děti. Pokud je dnes necháme růst bez povšimnutí, jaké hodnoty a návyky svým dětem předají?“

Samo se to nevyřeší, říká místostarosta. Praha 5 otevřela vlastní nízkoprahové zařízení pro děti a mládež z ohrožených skupin
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je poskytovatelem služeb sociální prevence v souladu s ustanovením § 62 zákona o sociálních službách. Nízkoprahový klub Královská louka je určen dětem a mládeži od 12 do 18 let, kteří jsou ohroženi nepříznivými životními událostmi nebo prožívají konfliktní situace spojené s jejich věkem či příslušností ke skupině. Nízkoprahový klub si proto klade za cíl poskytnout této cílové skupině pozitivní alternativu trávení volného času a podporu při řešení obtížných životních situací a nabízí prostor, kde se mohou mladí lidé setkávat s vrstevníky i dospělými, a zároveň nejsou ohrožováni sociálně nežádoucími jevy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…