Samozřejmě, že Zemana budou nabádat ke druhé kandidatuře. Ondřej Neff hovoří o trapné frašce a zbabělosti

28.01.2017 15:40 | Zprávy

Česká média řeší otázku, zda bude Miloš Zeman znovu kandidovat na prezidenta. Publicista Ondřej Neff má za to, že této otázce věnují až příliš mnoho pozornosti. Poděkovat za to můžeme zavedení přímé volby hlavy státu, kterou Neff odsuzuje. Díky přímé volbě tu dnes máme na Hradě mocného krále, který na rozdíl od zdrženlivých monarchů tvrdě vstupuje do politických procesů ve své zemi. Neváhá dokonce útočit na předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD).

Samozřejmě, že Zemana budou nabádat ke druhé kandidatuře. Ondřej Neff hovoří o trapné frašce a zbabělosti
Foto: hns
Popisek: Ondřej Neff

Publicista Ondřej Neff se podivuje nad tím, kolik pozornosti je věnováno schůzce, na které se chce prezident Miloš Zeman zeptat svých spolupracovníků, co si myslí o jeho další kandidatuře. Na tom by nebylo nic až tak divného. Takové schůzky se konávají. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i ministr financí Andrej Babiš (ANO) mají podobných schůzek jistě plno. A nikoho to moc nezajímá. Proč? Neff to přičítá podlosti a zbabělosti parlamentu.

„Je to samozřejmě důsledek nesmyslu zvaného přímá volba prezidenta. K němu došlo podlostí a zbabělostí parlamentu, který se podvolil veřejnému mínění, jež prahne po přímých volbách bez rozmyslu a představy, co tyto vyvolají,“ napsal publicista na serveru Neviditelný pes.

Celý komentář naleznete ZDE

Díky přímé volbě tu máme systém, kdy na Hradě sedí muž se silou mocného krále, který se ale po vzoru konstitučních monarchií nedrží zpátky.

„My máme monarchu pro volební období a dovolujeme mu verbálně vstupovat do čehokoli, aniž by nesl jakoukoli zodpovědnost vůči jakémukoli jinému orgánu státní správy. Žádný král ani žádná královna by nemohli spískat něco takového, jako byl Lánský puč, když se čerstvý prezident Zeman pokusil sestřelit Bohuslava Sobotku. Věc se tedy má tak, že se v úterý bude konat porada monarchy s podřadnými lidmi, kteří jsou na něm přímo závislí. Přirozeně že ho budou nabádat k druhé kandidatuře, trapnější frašku si lze těžko představit,“ doplnil Neff.

Zeman se podle publicisty rozhodne znovu kandidovat a protože o sobě dává opravdu hodně vědět, může být zvolen dokonce hned v prvním kole. Místo přemýšlení, jak se asi Zeman rozhodne, si tak lidé mohou užít klidný víkend a nemusí být překvapení, až oznámí, že bude znovu kandidovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…