Samozřejmě, že nás to poškozuje, říká Němcová o Janouškovi

26.03.2012 22:17

Místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová považuje situaci kolem odposlechů bývalého primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška za velmi vážnou. V rozhovoru pro server Týden.cz ale řekla, že ke složení poslaneckého mandátu ODS vyzývat nebude – je to jen na Bémovi.

Samozřejmě, že nás to poškozuje, říká Němcová o Janouškovi
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předsedkyně sněmovny a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová
reklama

„To, co jsem si přečetla v médiích, ukazuje, že je to opravdu velmi vážná situace. Potvrzují se podezření, že lidé ze zákulisí se všemi možnými cestami snaží dostat se k lidem, kteří rozhodují. Na druhé straně se tato věc odehrála před pěti sedmi lety. Tady já mám otazník, proč se to objevuje až teď, proč to nebylo řešeno dávno,“ říká Němcová v rozhovoru.

Do Gruzie jezdit neměl

Řada jmen, které se v rozhovoru objevují, Němcovou překvapila. Nikdo také nebude Béma vyzývat ke složení mandátu, protože takové rozhodnutí je podle Němcové čistě na něm. Dodala ale, že je samozřejmé, že celá kauza ODS velmi poškozuje. "Budeme se snažit vysvětlovat, že nové vedení strany bylo zvoleno i s cílem, aby tato praxe nepokračovala. Myslím, že jak zvolení Bohuslava Svobody na pražské radnici, tak i vedení ODS jako takového toto úsilí potvrzuje," prohlásila.

Nepříliš šťastné se místopředsedkyni ODS zdá také to, že Bém právě nyní odcestoval do Gruzie. „Kdyby šlo například o monitorování voleb - ale teď tam žádné nejsou -, tak bych věděla, že plní pracovní povinnost a že tam být měl. Ale pokud je to nějaká soukromá cesta, tak samozřejmě by bylo lepší, kdyby tam nejezdil,“ myslí si Němcová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…