Šándor na Hrad? Ne. Tohle jste nečekali. A hned je veselo

26.5.2022 11:12 dop. | Ze sítí

Generál Andor Šándor mnohé překvapil a navnadil, když na čtvrteční jedenáctou hodinu ohlásil mimořádnou tiskovou konferenci, na které chce představit důležitou bezpečnostní výzvu občanům České republiky. Během tiskové konference nejprve oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta, a pak všechny překvapil ještě více. Internetový glosátor Ondřej Tesárek už během přenosu poznamenal, že generál z diváků udělal „důchodce na prezentaci hrnců“.

Šándor na Hrad? Ne. Tohle jste nečekali. A hned je veselo
Foto: Radim Panenka
Popisek: Andor Šándor na tiskové konferenci

Takové avízo tiskové konference mnohé překvapilo, zejména proto, že generál Šándor, někdejší elitní zpravodajec, patří k nejuznávanějším expertům na bezpečnostní problematiku.

Hned na úvod Šándor vyjasnil, že nemá zájem kandidovat na prezidenta republiky.

Anketa

Jste pro razantní navýšení výdajů na obranu?

3%
96%
hlasovalo: 43782 lidí

Následoval výklad o rozbití bezpečnostní architektury v Evropě po 24. únoru. Špatné ukončení konfliktu na Ukrajině bude znamenat nebezpečí, že mohou v Evropě vznikat další konflikty.

A v Česku byla za posledních třicet let výrazně podceněna výchova obyvatelstva k ochraně. Dnes má ochranu v podobě úkrytu k dispozici sotva deset procent obyvatel.

Šándor proto nabízí projekt protizávalového úkrytu pro každého občana. Tento úkryt je běžně dostupný a hodí se pro konflikty na úrovni toho, co se nyní odehrává na Ukrajině.

„Osmdesát procent zemřelých zemře zbytečně jen proto, že jsou zavaleni troskami budov“. V nabízeném úkrytu vydrží sedm lidí až deset dní. Je řešen multifunkčně, hodí se i při blackoutu.

Dnes je firma, o které mluvil, schopna instalovat bunkr na zahradu během dvou měsíců. A za částku, která není v milionech. „Do dvou měsíců máte problém vyřešen,“ ujistil. Pak prezentoval výhody, jako je systém bezpečného dýchání, toalety nebo fotovoltaická energetika.

CELÁ TISKOVÁ KONFERENCE ZDE

„Konflikt na Ukrajině ve mně vzbuzuje velké obavy,“ pokračoval bezpečnostní expert. Konflikt může mít několik fází, mnohem brutálnějších, než je ta současná.

Rusko podle něj povýšilo lež na mezinárodní normu, je nepředvídatelné, a kdo se chce chránit, měl by zvážit tuto možnost.

Pak bylo vysvětlleno, že generál Šándor je ambasadorem projektu dostupné ochrany před závalem, ke které se spojilo několik firem. Ty pak prezentovaly výhody svého projektu – cenu, bezpečnost a dostupnost.

Ještě před samotným vystoupením se na avizovonou tiskovou konferenci začaly objevovat různé reakce.

„Kolega tady včera běhal s vykuleným očima, že dnes má prohlášení Šándor. Řekl jsem mu že netuším, kdo to je, tak něco mektal a pak dal pokoj,“ poznamenal Miroslav Förster.

Rekce na Andora Šándora

 

Internetový komentátor Ondřej Tesárek, známý jako „Bratříček“, v bezprostřední reakci fascinovaně konstatoval: „On si z nás všech udělal důchodce na prezentaci hrnců“, což je podle něj neskutečný bizár.

Rekce na Andora Šándora

Rekce na Andora Šándora

Další internetový komentátor Jirka Baran došel k závěru, že Šándor představil svůj podnikatelský záměr protiatomového krytu, který nás ale neochrání před atomovkou. Expert totiž skutečně hovořil o tom, že v případě jaderného útoku už nemá smysl řešit nic. Podle Barana je to výkon, který překonává i legendárního televizního dealera Horsta Fuchse.

Rekce na Andora Šándora

Politolog Miloš Gregor označil Šándora za „klauna“. „Šándor béčkovým Horstem Fuchsem. A to Horstovi ještě křivdím. Klaun,“ napsal.

Reakce na Andora Šándora

Ozval se i senátor Václav Láska.

„Nejvíc! Nejvíc! Nejvíc! Včera anoncoval generál Andor Šándor na dnešek zásadní bezpečnostní výzvu oznámenou v přímém přenosu na tiskové konferenci. Dnes se tak stalo. Výzva zní ‚prodávám bunkry‘,“ konstatoval.

Reakce na Andora Šándora

 

Šándor na tiskové konferenci ujišťoval zákazníky mimo jiné o nízké ceně, prezentoval vybavení bunkru a garantoval dodací dobu do dvou měsíců.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Proč se tak díváte?“ Ceny v Německu. Ne, nezdá se vám to, v Česku platíte víc

18:20 „Proč se tak díváte?“ Ceny v Německu. Ne, nezdá se vám to, v Česku platíte víc

Jsme jedničky v Evropě! Nejen nejvyššími cenami elektřiny, ale aspirujeme i na další komodity. Předb…