Sankce jsou špatné. Volný obchod mezi Ruskem, Ukrajinou a EU by snížil napětí, píše šéf Svobodných Mach

27.08.2014 11:12

Předseda Svobodných europoslanec Petr Mach odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníListy.cz. Řekl své k bitvě sankcí mezi EU a Ruskem, došlo i na dotazy týkající se korupce a diskriminace. Mach mimo jiné popsal, jak by se v současné problematické situaci ve vztahu k Rusku měli chovat voliči.

Sankce jsou špatné. Volný obchod mezi Ruskem, Ukrajinou a EU by snížil napětí, píše šéf Svobodných Mach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach
reklama

Čtenář vystupující pod přezdívkou Nagano chtěl od Petra Macha slyšet, jak se dívá na kolotoč sankcí, který se roztočil mezi EU a Ruskem. Mach odpověděl a přidal doporučení, co může dělat firma, které se současná situace nelíbí.

„Sankce poškozují obě strany a navíc mohou vést k důsledku, který, pevně doufám, také nechce ani jedna strana. Jsem proti tomu, aby stát z kapes daňových poplatníků odškodňoval firmy. Firmy, kterým sankce uškodí, by měly podporovat politické strany, jež jsou proti sankcím a za volný obchod,“ odvětil Mach.

Volný obchod mezi EU, Ruskem a Ukrajinou by byl cestou, jak podstatně snížit napětí.

Žádná úmluva korupci neoslabí

Vyjádřil se i k boji s korupcí. Čtenář vystupující pod přezdívkou grunlich se totiž podivoval tomu, proč Česko nepřistoupilo k Úmluvě EU v boji proti korupci. Mach poznamenal, že o žádné takové úmluvě nic neví, ale v obecné rovině má za to, že korupci nedokáže oslabit žádná úmluva. Cesta prý vede jinudy.

„Korupce je nemoc, která bují z přílišné moci politiků a z přílišného balíku peněz, o kterém rozhodují. Existuje jediný lék proti korupci: omezit moc politiků a výši daní a státních výdajů,“ myslí si Mach.

Nakonec řekl pár slov i k německému nápadu zpoplatnit německé silnice tak, aby to dopadlo především na cizince. Čtenář Vašek B. chtěl slyšet, zda to z hlediska pravidel EU není nepřípustná diskriminace. Podle Macha není, protože zpoplatnění silnic se dotkne všech, ale němečtí řidiči se navíc mohou těšit na snížení daně z auta. Německo má podle Macha na tento postup právo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

4:40 A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

Slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, že svévolný Zemanův výklad Ústavy nezná mezí, nen…