Sankce nepomohou, Rusko bude jen silnější, říká Lavrov

28.07.2014 14:17

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vyzval Západ, aby nečinil závěry o pádu letadla MH17 dříve, než bude dokončeno vyšetřování. Zároveň uvedl, že Velká Británie se pokouší o cenzuru ruské stanice RT.

Sankce nepomohou, Rusko bude jen silnější, říká Lavrov
Foto: mid.ru
Popisek: Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov
reklama

Vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla by podle Sergeje Lavrova měla střežit OSN. Ruský šéf diplomacie zároveň na tiskové konferenci řekl, že Západ by neměl činit ukvapené závěry o vině a nevině na pádu boeingu. „Doufám, že se nikdo nebude snažit zamést stopy," dodal.

Dále také zopakoval, že Rusko neposkytuje zbraně separatistům na východě Ukrajiny. Připomněl, že už před dvěma týdny pozvalo pozorovatele Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), aby se podívali na rusko-ukrajinské hraniční přechody, které ovládají povstalci. Jenže USA další západní země se této misi snažily zabránit. „Kvůli politickým hrám jsme ztratili dva týdny,“ míní Lavrov.

Zareagoval také na sankce, které Západ uvalil na Rusko a v posledních dnech je ještě rozšířil. Podle Lavrova se minou účinkem, Rusko prý bude akorát silnější. Moskva na ně podle jeho slov bude reagovat s rozmyslem.

„Propadnout hysterii a odpovědět na ránu ranou není hodno velmoci,“ řekl ruský ministr a dodal, že Západ nedokáže moc dobře vysvětlit, co vlastně po Rusku v souvislosti s Ukrajinou chce. „Říkat, že Rusko musí změnit politiku, nestačí,“ míní Lavrov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

7:53 „Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

„Tady je přece klíčová otázka i pro výsledek voleb, jak vláda zvládne očkování. Pokud, nejlépe do pr…