Šarapatka pryč z Rady ČT? Termín ,,popravy" stanoven. On se brání. A Milion chvilek...

03.06.2020 10:06

Konec Zdeňka Šarapatky v Radě ČT? Zdá se, že hlasitý kritik prezidenta Zemana skončí na svém postu dříve, než mu uplyne mandát. Kvůli jeho výrokům ho chtějí sesadit poslanci, jednat o tom budou příští úterý.

Šarapatka pryč z Rady ČT? Termín ,,popravy" stanoven. On se brání. A Milion chvilek...
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem
reklama

Změny ve složení Rady České televize nejspíš nejsou u konce. Přestože poslanci před týdnem zvolili poslední tři chybějící radní (Pavel Matocha, Hana Lipovská a Luboš Xaver Veselý), k jedné personální výměně ještě možná dojde.

Týká se to dosavadního kontroverzního člena Rady ČT Zdeňka Šarapatky. Poslanci ze sněmovního Volebního výboru se budou příští úterý zabývat jeho odvoláním. Návrh vzešel od poslankyně hnutí ANO Barbory Kořanové už počátkem roku jako reakce na Šarapatkovy výroky po smrti šéfa Senátu Jaroslava Kubery.

Anketa

Hrozí v Evropě podobné nepokoje jako v USA?

89%
11%
hlasovalo: 10320 lidí

Radní Šarapatka tehdy sdílel na sociálních sítích snímek Kubery a prezidenta Zemana a připsal k tomu: “Smrt je popleta, dobří odcházejí”. Výrok rozpoutal vlnu kritických reakcí, neboť Šarapatka nepřímo uváděl, že si smrt měla vzít raději prezidenta republiky. A takové výroky jsou nejen podle Kořanové pro radního veřejnoprávní televize nepřijatelné.

Zprvu se zdálo, že lednové 'sněmovní nadšení' pro odvolání kontroverzního člena Rady ČT vyšumělo do ztracena, opak je ale pravdou. Poslanci na to nezapomněli a plán nabírá přesnějších obrysů. Zveřejnil to publicista Vratislav Dostál a potvrdila poslankyně Kořanová.

“Předseda Volebního výboru Stanislav Berkovec svolal na příští úterý jeho další schůzi. Bod číslo 5: Návrh na odvolání Zdeňka Šarapatky z funkce radního Rady České televize,” napsal Dostál na Twitteru s tím, že Šarapatka byl na jednání přizván.

Informace potvrdila na svém twitterové účtu sama Barbora Kořanová s tím, že se nenechá zastrašit. “Je to tak. V úterý 9. 6. bude Volební výbor řešit na můj návrh odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT. Vyhrožuje mi soudem. V pořádku, s tím do toho jdu. Zastrašit se nenechám, to fakt ne,” napsala. Vše už nyní visí i v kalendáři na webu Sněmovny. 

Pikantní je, že právě v úterý 9. června, kdy se bude rozhodovat o dalším Šarapatkově osudu v Radě ČT, budou v centru Prahy demonstrovat příznivci Milionu chvilek pro demokracii. Protest svolali právě v reakci na volbu tří nových členů do Rady ČT minulý týden.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…