Šašek Sobotka, peníze od Číňanů v trezoru. A tak hezky se dovolával Václava Havla... Tvrdá slova od Babišova šéfredaktora

21.10.2016 7:52

Dalajlámova návštěva opět ukázala, že náš prezident a premiér silně zastávají politiku jedné Číny, píše na názorové straně dnešních Lidových novin jejich šéfredaktor István Lékó.

Šašek Sobotka, peníze od Číňanů v trezoru. A tak hezky se dovolával Václava Havla... Tvrdá slova od Babišova šéfredaktora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Poukázal na to, že premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka po prohraných volbách sdělil, že další volby za rok chce vyhrát tím, že osloví mladé liberální voliče z velkých měst. „Co to mohlo být za sílu, která ho donutila učinit tak tvrdé pročínské prohlášení a ze sebe v očích mladých liberálních voličů udělat šaška? Slíbené peníze, už vyplacené peníze, nebo nějaký dokument ležící někde v trezoru? S oslovením mladých liberálních voličů nemohl začít hůře,“ píše Lékó.

V této souvislosti prý komicky, ale spíše falešně vypadá i Sobotkův teatrální tweet k příležitosti nedožitých osmdesátin Václava Havla: „Nejde jen o to vzpomínat, ale najít každý den odvahu hájit ideály, které Václav Havel představoval,“ napsal Sobotka na Twitteru. „Kam se ta odvaha vytratila, pane premiére? Kde jsou ty ideály?“ ptá se Lékó.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

10:36 Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

Prezident republiky Miloš Zeman promluvil v Poslanecké sněmovně. Jak se již stalo tradicí, přišel ta…