Scéna u Havlova letiště: Rvačka taxikářů. Rozbité sklo, řev, nervózní policie a humorné VIDEO

18.09.2017 8:16

U pražského Letiště Václava Havla je v posledních dnech živo. Pražští taxikáři zde totiž napadají řidiče a automobily společnosti Uber, jež rovněž přepravuje cestující. Taxikáři ji kritizují, neboť jim vadí, že pro řidiče soukromé společnosti neplatí stejná pravidla jako pro ně.

Scéna u Havlova letiště: Rvačka taxikářů. Rozbité sklo, řev, nervózní policie a humorné VIDEO
Foto: Archiv
Popisek: Taxi

Pražští taxikáři, kteří jsou sami často terčem kritiky a kolují o nich vtipy, se obouvají do řidičů Uberu. Na jejich auta lepí samolepky s lebkami „Illegal Transport“ a dokonce jednoho z řidičů i napadli. Rozbili mu přední sklo u auta a telefon, jenž mu sebrali. Jeden řidič Uberu při úprku urazil závoru. 

Řidiči Uberu totiž nemají stejná pravidla jako taxikáři, a tak za vjezd na letiště nemusí platit vysoké poplatky. Uber řidiči také nemusí mít žádnou licenci ani zkoušky z místopisu, nemusí disponovat ani taxametrem či svítilnou na střeše.

Video najdete ZDE.

Na místě u letištního terminálu 2 se snažili obě znepřátelené strany uklidňovat policisté a strážníci. Kromě toho, že se snažili uchránit majetek obou skupin, tak kontrolovali i totožnost taxikářů i řidičů Uberu. Nervózní atmosféra, která zde panuje, by se dala krájet.

„Pánové, běžte od auta,“ přiběhl například jeden z policistů k taxikářům se samolepkami, jež obšancovali automobil soukromé přepravy, jenž přivezl cestující. „Tak ho zkontrolujte,“ rozčiloval se taxikář, jenž předtím nalepil pár „lebek“ na skla vozu. „Mám podezření, že páchá trestný čin,“ rozčílil se dále muž. 

Když pak jedna z žen nalepila samolepku dalšímu muži na čelo, došlo málem k rvačce. Ženě totiž vadilo, že taxikáři ničili auta samolepkami. „Já pro Uber nejezdím, ale vidím, že tady děláte něco špatného,“ podotkla.

Na letišti se pak objevil hluchoněmý řidič. „Jak může převážet lidi, když neslyší záchranku?“ rozčilovali se taxikáři. „Běžte z tý vozovky proč,“ hartusil pak policista na hlouček provozovatelů taxislužeb. Protesty mají podle všeho pokračovat i dnes.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…