Schillerová dnes bude žádat komunisty o podporu státního rozpočtu

11.12.2020 6:15

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) bude dnes přesvědčovat komunisty, aby ve Sněmovně hlasovali pro návrh rozpočtu na příští rok. Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD zatím nemá pro deficitní plán hospodaření v příštím roce podporu. Schillerová navštíví zasedání výkonného výboru KSČM, které vydá doporučení pro poslance. Sněmovna bude o rozpočtu hlasovat ve středu.

Schillerová dnes bude žádat komunisty o podporu státního rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Komunisté požadují snížení plánovaných výdajů na obranu o deset miliard korun a posílení sociálních služeb. Předseda KSČM Vojtěch Filip změny neprosadil v úterý na jednání s ministrem obrany Lubomírem Metnarem (za ANO), náčelníkem generálního štábu Alešem Opatou a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Prezident Miloš Zeman mu pak slíbil moderovat další jednání s Metnarem, pokud bude nutné.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard korun, celkovými výdaji 1808,3 miliardy korun a příjmy 1488,3 miliardy Kč. Nepočítá ale s dopady daňového balíčku, který dosud prochází legislativním schvalováním. Schillerová podobně jako dnes žádala komunisty o jejich hlasy před rokem, tehdy uspěla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…