Schillerová ohlásila podporu pro živnostníky. A usnadní odložení splátek

30.03.2020 18:53

Ministři schvalují návrh ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) vyplácet osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ), které jsou postiženy nařízeními vlády, 15 000 korun měsíčně po dobu trvání opatření kvůli koronaviru. Předmětem dnešního jednání je také návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, zda uvolní šest miliard korun na kurzarbeit, aby firmy nemusely propouštět zaměstnance, informuje iDNES.cz.

Schillerová ohlásila podporu pro živnostníky. A usnadní odložení splátek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová
reklama

Ministryně Schillerová uvedla, že na částku 15 000 korun dosáhnou ti, kdo mají příjmy jenom ze živnosti. Měsíčně to bude stát sedm miliard korun. Částka nebude daněná.

K tomu, aby ji stát mohl začít prostřednictvím sítě finančních úřadů OSVČ proplácet, bude třeba ještě souhlas Parlamentu. Jednání Sněmovny se má uskutečnit 7. dubna, o den později zasedne Senát. Peníze by se mohly začít vyplácet o týden později, tedy zhruba v polovině dubna.

Ministerstvo práce a sociálních věcí žádá vládu o šest miliard korun z rozpočtové rezervy na kurzarbeit. Peníze by podle ministryně Maláčové měly jít na příspěvky na mzdy ve firmách, aby nepropouštěly zaměstnance.

Kromě toho Schillerová chystá novelu zákona o spotřebitelském úvěru, jenž cílí na pomoc podnikatelům v podobě odložení splátek. Vládě ji plánuje předložit ve středu. I to bude třeba schválit Parlamentem na dubnové schůzi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…