Schillerová se bojí o rozpočet a chce šetřit. Ostatní ministři o tom ale nechtějí ani slyšet

07.02.2019 17:04

Česká ekonomika zpomaluje a ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová se prý začíná bát, že stát nebude mít dost peněz na všechno, co slibuje. Plánuje proto úspory ve výši až 50 miliard korun. Stávající předseda vlády Andrej Babiš přitom pravicovou vládu Petra Nečase za hledání úspor kritizoval. Proti Schillerové se teď staví i ministři za hnutí ANO.

Schillerová se bojí o rozpočet a chce šetřit. Ostatní ministři o tom ale nechtějí ani slyšet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová k výsledkům státního rozpočtu za rok 2018

Lidové noviny přinesly informace o tom, že stávající šéfka státní kasy Alena Schillerová hledá úspory v řádu desítek miliard korun. Zdá se jí, že stání výdaje narostly do nebezpečných rozměrů. S ohledem na fakt, že česká ekonomika zpomaluje, je podle ministryně třeba šlápnout na brzdu. Zprávu převzal server iHNed.cz.

„Drastické škrty by čekaly například Ministerstvo dopravy. Podle Lidových novin resort ministra Dana Ťoka (za ANO) dostane o 14 miliard méně než v letošním roce a navíc ještě přijde o 9,5 miliardy, se kterými se původně počítalo. „Beru ten materiál jako vstup do debaty. Pokud by škrty měly vypadat takto, neměli bychom peníze nejen na přípravu nových investic, ale mohly by nám chybět i na dokončení rozestavěných projektů,“ okomentoval to pro Lidové noviny Ťok. Z kapitoly Ministerstva dopravy by měly také zmizet peníze na dotace pro podporu ztrátových železničních spojů v regionech. O více než čtyřicet procent by se pak měl snížit objem peněz, které dává Ministerstvo životního prostředí na program Nová zelená úsporám,“ napsal server.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch dopředu oznámil, že s žádnými razantními škrty rozhodě nepočítá. Musel by totiž škrtat v oblasti investic, což by vytvořilo celou řadu problémů do budoucna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

20:26 Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA K otázce, zda je Írán nebezpečný, je nutné přistupovat z více pohled…