Scholz si potřásá rukou se Si Ťin-pchingem. Zdechovský zděšen. Varování Ruskem

04.11.2022 9:13 | Komentář

Spolkový kancléř ohlásil novou politiku Německa vůči Číně a dnes se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Pekingu setkal. „Ztratil Olaf Scholz už veškerou soudnost?“ ptá se se europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ve svém textu pro Mladou frontu DNES, který připomíná omyl s Ruskem, jenž uvrhl Evropu do obrovských problémů.

Scholz si potřásá rukou se Si Ťin-pchingem. Zdechovský zděšen. Varování Ruskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Dosavadní německý přístup k Rusku a Číně přidělává podle Zdechovského vrásky celé Evropě. Válka na Ukrajině měla podle něj být jasnou lekcí pro Německo, že je třeba vymanit se co nejrychleji ze závislosti na Rusku a napravit tak chybná rozhodnutí z předchozích let.

Nic ale příliš nenasvědčuje tomu, že by si Evropa v čele s Německem byla schopná vzít z předchozí zkušenosti ponaučení a dělala vše pro to, aby se nestala vydíratelnou. Spíše naopak, dodává europoslanec s tím, že přístup současného německého kancléře, sociálního demokrata Olafa Scholze, je bohužel ukázkou toho, jak dokážou být někteří lidé nepoučitelní.

Sotva se Evropa stačila vymanit ze závislosti na Rusku, má nakročeno k dalšímu podobnému problému – může se stát více vydíratelnou pro změnu ze strany pevninské Číny. Svědčí o tom aktuální rozhodnutí německé vlády prodat podíl 24,9 procenta strategicky důležitého přístavu v Hamburku Čínské lidové republice, konkrétně čínské společnosti Cosco,“ uvádí Zdechovský.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…