Schůzka Zemana s Babišem skončila. Pánové vyčinili odborářům

21.07.2018 16:53 | Zprávy
autor: mp

Prezident Miloš Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a s ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO), že návrh odborů na růst platů ve veřejné správě o deset procent není adekvátní. Informuje o tom ČTK.

Schůzka Zemana s Babišem skončila. Pánové vyčinili odborářům
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Schillerová to dnes řekla po setkání s prezidentem Zemanem a s jeho expertním týmem na zámku v Lánech. Vláda počítá v návrhu rozpočtu na příští rok s růstem platů učitelů o 15 procent a u ostatních zaměstnanců, tedy hasičů, policistů či úředníků, s růstem o šest procent. Odbory navrhují desetiprocentní růst.

„Odbory požadují navýšení o 10 procent, což by bylo dalších pět miliard korun navíc a shodli jsme se, že debatu sice musíme vést, ale takové navyšování platů není adekvátní,“ uvedla Schillerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Už toho mám dost.“ Summit NATO přirovnán k festivalu ve Varech

10:25 „Už toho mám dost.“ Summit NATO přirovnán k festivalu ve Varech

„Je to divadlo jako v Karlových Varech. Naše ‚dvojdelegace‘? Čirá fraška…“ I to zaznělo v souvislost…