Schvaloval jste bombardování Srbska, bojíte se Boha? Herman odpovídá čtenářům

12.04.2015 18:40

Z PROFILŮ Nebojíte se Boha kvůli humanitárnímu bombardování Srbska ze strany NATO, které schvalujete? I na tento dotaz jednoho ze čtenářů odpovídal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Šéf resortu odvětil, že je vděčen za svobodu a demokracii, ale nejen to.

Schvaloval jste bombardování Srbska, bojíte se Boha? Herman odpovídá čtenářům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman
reklama

„Nebojíte se Boha za své schvalování humanitárního bombardování Srbska, za podporu humanitárních intervencí lidu nepřátelskou NATO nebo za nenávist vůči tradičním hodnotám civilizace?“ ptal se ministra čtenář vystupující pod přezdívkou „Nosotonda“.

Šéf české kultury se prý dívá na věci asi trochu jinak, ale je rád, že máme svobodu, kde různé názory mohou existovat vedle sebe.

„Vážený pane Nosotondo, podle dikce vašich dotazů mám dojem, že nesdílíme příliš podobný pohled na dění ve světě. Jsem rád, že žijeme ve svobodné společnosti, kde se o různost svých úhlů pohledu můžeme i veřejně dělit. Nevím, z jakých informačních pramenů čerpáte, ale já naopak tradiční hodnoty, z nichž naše kultura a civilizace vyrůstají, sdílím. Právě z těchto pozic vycházejí mé názory na společnost i život obecně, s nimiž vy, zdá se mi, polemizujete,“ odvětil Herman.

V dalším z dotazů zaznělo jméno Hermanova stranického kolegy Mariana Jurečky, ministra zemědělství. Ten prý propaguje leccos a kultura by si zasloužila podobně viditelné akce. Ministr Herman v zásadě souhlasí, pouze poznamenává, že propagace kultury probíhá prostřednictvím péče o historické památky a podporou tzv. živého umění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální, návrh Macrona. Zde jsou fakta

8:20 Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální, návrh Macrona. Zde jsou fakta

Předseda vlády Andrej Babiš prý tentokrát zcela výjimečně natočil hned dvě videa, která odstartoval …