Schwarzenberg po boku s kurvou. To je jeho pravá tvář, píše advokátka Samková, členka TOP 09

02.12.2013 9:02

Advokátka Klára Samková je členkou TOP 09, ale přehnanou úctou k jejímu předsedovi Karlu Schwarzenbergovi rozhodně netrpí. Poté, co se do něj již v minulosti mnohokrát opřela, nyní prozrazuje, že ve skutečnosti existují Schwarzenbergové dva - jeden reálný a druhý v mýtech a legendách spolustraníků a spřátelené kulturní úderky.

Schwarzenberg po boku s kurvou. To je jeho pravá tvář, píše advokátka Samková, členka TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

Anketa

Co říkáte na Schwarzenberga a slečnu Vopěnkovou?

hlasovalo: 7203 lidí

Advokátka již dříve pro ParlamentníListy.cz označila TOP 09, ačkoliv je stále její členkou, za kmotrokratickou stranu. A předseda Schwarzenberg podle ní těmto rejdům svého okolí, zejména prvního místopředsedy Miroslava Kalouska, jen blahosklonně přihlíží. „Karel Schwarzenberg podle mě zcela rezignoval na vedení strany. Pakliže vůbec kdy nějaké ambice v tomto směru měl,“ prohlásila tvrdě letos v červenci. Schwarzenberg podle ní takový závěr politické kariéry rozhodně neměl zapotřebí. Příčiny vidí především v jeho mužském egu.

To bylo podporováno i jeho okolím, které podle Samkové stvořilo mýtickou bytost, nemající se Schwarzenbergem nic společného. To se podle advokátky ukázalo v posledních dnech, když legenda o ctihodném, noblesním aristokratovi dostává zásadní trhliny. „Řeknu to rovnou: Pana Schwarzenberga nejméně od vyhlášení jeho (prezidentské - pozn. red.) kandidatury považuji za mystickou osou, vyskytující se ve dvojím provedení,“ napsala Samková v pondělí na svůj Facebook. První provedení prý představuje skutečná postava předsedy TOP 09 a bývalého dvojnásobného ministra, druhé je pak legenda, vytvořená v médiích.  

Obě postavy knížete Schwarzenberga se prý překrývají pouze tím, že nosí stejné jméno a mají stejný výzor. Jinak si prý žijí víceméně zvlášť, ta první v reálném politickém provozu, ta druhá na stránkách spřáteleného tisku.

Kontrast mezi oběma osobami se podle Samkové ukazuje jen příležitostně. „Pravda o tom, kdo je ve skutečnosti kdo, se občas malinko poodhrne ve chvíli, když se obě osoby protnou,“ píše. Takový vzácný okamžik upřímnosti podle advokátky nastal například minulou sobotu, když kníže vyrazil do společnosti. V tu chvíli se na mediální scéně společenských rubrik objevil „pravý, nemediální Schwarzenberg - s kurvou“, popsala Samková knížecí doprovod, jehož pikantní minulost bulvár již týden zevrubně propírá.

Fotogalerie: - Schwarzenberg se plavil po Labi

Schwarzenberga v Litoměřicích srdečně uvítali
Schwarzenberg na palubě výletní lodi
Lidé měli zájem o autogramy
A také o společnou fotografii
Účastníků plavby bylo dost
Loď, na níž se lidé mohli potkal s předsedou TOP 0...

A pro svého předsedu advokátka štědře přihodila přísloví: „Po ovoci poznáte je." K těmto plodům prý vcelku není třeba cokoliv dodávat. 

Co přesně napsala Klára Samková na Facebook:

Po ovoci jejich poznáte je... K tomu není co dodat. A řeknu to rovnou: Pana Schwarzenberga nejméně od vyhlášení jeho kandidatury považuji za mystickou osobu, vyskytující se ve dvojím provedení. Jedna je ta skutečná postava, druhá je vytvořená médii. Překrývají se prakticky pouze tím, že nosí stejné jméno a mají stejný výzor. Pravda o tom, kdo je ve skutečnosti kdo, se občas malinko poodhrne ve chvíli, když se obě osoby protnou: Jako například ve chvíli, kdy se na mediální scéně objeví pravý, nemediální Schwarzenberg... S kurvou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Desítky tisíc školáků v pátek nechodí do škol. Demonstrují kvůli klimatu. A už dostali výprask: Odevzdejte tenisky, iPady, iPhony...

18:15 Desítky tisíc školáků v pátek nechodí do škol. Demonstrují kvůli klimatu. A už dostali výprask: Odevzdejte tenisky, iPady, iPhony...

Desítky tisíc školáků ve světě odmítají každý pátek přijít do školních tříd. Namísto toho demonstruj…