Schwarzenbergovo fórum přišla podpořit asi stovka lidí

29.05.2013 16:28

Nové Fórum Karla Schwarzenberga chce povzbudit zájem nejen mladých lidí o společenská témata a politiku. Fórum dnes odstartovalo svoji činnost happeningem na Palackého náměstí v Praze. Akce se zúčastnila zhruba stovka podporovatelů předsedy vládní TOP 09. Platforma vznikla poté, co se Schwarzenberg navzdory průzkumům překvapivě probojoval do finiše přímé prezidentské volby, kde ale nakonec prohrál s Milošem Zemanem.

Schwarzenbergovo fórum přišla podpořit asi stovka lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg vchází do sněmovního sálu
reklama

"Prezidentská volba přitáhla k politice mnoho zejména mladých lidí. Chceme toho využít, nabídnout jim možnost diskusí nad důležitými tématy, prohloubit jejich zájem o politiku i o vstup do ní," uvedl zakladatel fóra Schwarzenberg. Platforma je podle něj otevřena všem lidem, kteří mají zájem na zlepšení situace v Česku a chtějí se nějak angažovat ve společnosti.

Karlovo fórum

TOP 09 poskytla na rozjezd fóra dar ve výši milion korun. Podle mluvčího fóra Marka Pražáka se počítá s tím, že financování by mělo být z více zdrojů. Pražák ČTK řekl, že fórum bude vyvíjet široký okruh aktivit. Nebude se zabývat jen celostátními, ale i důležitými místními tématy. Fórum se chystá zároveň nabízet lidem podporu při pořádání akcí, které budou v souladu s jeho cíli. Pokračovat by měl například úspěšný volební projekt Pivo s Karlem, kdy se Schwarzenberg scházel v hospodách s lidmi a debatoval s nimi.

Zapojení do aktivit bude nabídnuto všem sympatizantům Karla Schwarzenberga z prezidentské kampaně, přihlásit se ale může každý na webu www.karlovoforum.cz.

Ministr zahraničních věcí Schwarzenberg je předsedou devítičlenné správní rady obecně prospěšné společnosti. Čtyři místa nabídl lidem z vedení kampaně: Davidu Gaydečkovi, Martinu Kotasovi, Martinu Voňkovi a Marku Vocelovi. Další místa získali zástupci TOP 09 - Helena Langšádlová, Tomáš Tesař a Marek Ženíšek, partnerské hnutí Starostové a nezávislí reprezentuje Jan Farský. Správní rada bude rozhodovat o jednotlivých krocích a konkrétních aktivitách. V dozorčí radě jsou Libor Winkler z Nadačního fondu proti korupci a šéf galerie DOX Leoš Válka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…