Seberou nám ČT? Podpoříme nezávislá média, burcuje Daniel Kroupa

29. 11. 2020 18:35

Pedagog a filozof Daniel Kroupa z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem má obavy o Českou televizi. Veřejnoprávní televize totiž nepodléhá marketingu Andreje Babiše, a ten by ji prý rád dostal pod kontrolu.

Seberou nám ČT? Podpoříme nezávislá média, burcuje Daniel Kroupa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Kroupa, spolutvůrce českého volebního systému
reklama

Andrej Babiš je se svým hnutím ANO stále nejsilnějším hráčem na české politické scéně a nelze vyloučit, že vyhraje i příští parlamentní volby v roce 2021. K tomu, aby se mu to podařilo, ale prý potřebuje dostat pod kontrolu Českou televizi, neboť toto veřejnoprávní médium opakovaně poukazuje na premiérovy střety zájmů i další problémy, což se šéfovi ANO v předvolebním roce ani trochu nehodí.

Kroupa v textu pro server Seznam Zprávy proto v souvislosti s blížícími se volbami vyjádřil obavy o osud České televize. Někteří členové Rady ČT teď, podle něj, hledají cestu, jak se zbavit zaměstnanců ČT kritických ke stávajícím vládním politikům.

Pokud se vládním stranám podaří veřejnoprávní média ovládnout, úspěch opozičních stran bude záviset na síle médií nezávislých. A tak tedy přemýšlejme, jak bychom ta nezávislá média mohli podpořit. Bude se to týkat nás všech,“ varoval Kroupa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …