Sedláky nahánějí do velkofarem jako v padesátých letech do družstev. A zase u toho asistují bratři lidovci, připomněl kníže Schwarzenberg

22.09.2017 21:02

Předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a bývalý šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg se ve svých slovech pro server Bleskove.cz vymezil proti ničení malých sedláků. Jak uvedl, považuje to za zločin.

Sedláky nahánějí do velkofarem jako v padesátých letech do družstev. A zase u toho asistují bratři lidovci, připomněl kníže Schwarzenberg
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Schwarzenberg tak zkritizoval skutečnost, že vláda Česka se v Bruselu vyslovila proti omezení dotací agrárním velkopodnikům. Tím se podle Schwarzenberga postavila proti trendu, ke kterému směřuje celá Evropa. 

„My máme samozřejmě vynikající zemědělské velkopodniky, jako jsou Agrofert nebo Rabbit Trhový Štěpánov a další. Dobře tedy chápu, proč za zachování dotací pro tyto firmy bojuje hnutí ANO v čele se svým šéfem. Nicméně já již něco zažil, a tudíž si pamatuji, když se ještě sociální demokraté všude v Evropě i u nás zastávali menších sedláků proti velkým podnikům,“ poznamenal serveru Bleskově.cz.

Vzpomněl také na to, jak za bývalého režimu byli především sedláci nahnáni do JZD a ztratili nejen své pozemky, ale i dobytek. Na vesnicích pak podle jeho slov měli podporu Lidové strany. „To byla svého času ta síla lidovců. Byl to ovšem jiný svět než prostředí pražských lidovců,“ řekl kriticky. 

Původní text ZDE.

Naše vláda pak podle Schwarzenbergových slov chce pokračovat v procesu ničení sedláků, jak se dělo již za komunistické éry. „Chce nahnat do velkofarem i ty poslední sedláky, kteří to ještě nevzdali,“ láteřil Schwarzenberg.

„Když sociální demokraté podporují velkopodniky, a tudíž znevýhodňují ty menší, a lidovci se k nim přidávají a udržují agrární strukturu vytvořenou komunisty, vnucuje se otázka, k čemu vlastně tyto strany u nás jsou. Ale jak říká staré české přísloví, drzé čelo je lepší než poplužní dvůr,“ uzavřel velmi přísně čestný předseda Topky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať bába vezme smeták! Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU

14:14 Ať bába vezme smeták! Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU

Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii. „Dnes si povíme…