Šéf BIS Koudelka? Babiš se po schůzce se Zemanem vyjádřil. Šlo to dál

18. 11. 2020 20:34

Premiér Andrej Babiš na pravidelné schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech hovořil o prodloužení nouzového stavu, pro které zatím nemá podporu, i o daňovém balíčku. Babiš se kromě jiného vyjádřil k návrhu ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na změnu pravidel, která nyní platí pro provoz obchodů a z nichž některá platí pouhých pár hodin.

Šéf BIS Koudelka? Babiš se po schůzce se Zemanem vyjádřil. Šlo to dál
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20183 lidí
Předseda KSČM prý Babišovi neslíbil hlasy pro prodloužení nouzového stavu. „K prodloužení nouzového stavu, který máme na programu zítra ve Sněmovně, nemá zatím naše vláda podporu. Dnes jsem se setkal s předsedou KSČM Filipem, který mi nepotvrdil, že nás v žádosti podpoří,“ krčil předseda vlády rameny.

„Důležité je, aby ministr Blatný vysvětlil, proč chceme nouzový stav prodloužit o třicet dnů. Opatření, která jsou, potřebujeme dělat v rámci nouzového stavu,“ uvedl premiér a doplnil, že „pro prezidenta nebylo prodloužení nouzového stavu zásadní téma,“ doplnil.

Se Zemanem prý také hovořil o daňovém balíčku, který bude projednáván zítra. „Je tam předkládán návrh patnáctiprocentní daně. Je to důležité. Je to snížení daně pro všechny zaměstnance,“ uvedl, že v době pandemie je třeba dát jistoty a stát si to může dovolit. „Na dva roky si to dovolit můžeme a pan prezident s tím nemá problém,“ uvedl premiér.

V tomto směru zatím nepanuje shoda s koaličním partnerem. „Vyjednávání bude pokračovat, budeme se snažit kolegy přesvědčit,“ podotkl.

Následně odpovídal na novinářský dotaz, zda předmětem jednání byl ředitel Bezpečnostní informační služby Roman Koudelka. Prezident Babišovi předal materiál, v němž jej kritizuje. „Dnes jsme se o tom nebavili. Informace jsem dostal minule, seznámil jsem se s nimi a v jistém režimu je postoupil členům vlády,“ uvedl, že je více nemůže komentovat.

Pro zájem mediálních zástupců okomentoval také návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na změnu pravidel, která nyní platí pro provoz obchodů a z nichž některá platí pouhých pár hodin. „Já určitě se žádnou změnou nepřicházím, je to iniciativa ministra průmyslu. Nechci do toho vstupovat. Uvidíme, jak na to bude reagovat ministr zdravotnictví,“ sdělil s tím, že na vládě o tom ještě proběhne debata.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dostaneš flákanec!“ Volný začal bitku. Sněmovnou létaly pěsti

16:50 „Dostaneš flákanec!“ Volný začal bitku. Sněmovnou létaly pěsti

Poslanec Lubomír Volný, jenž je předsedou hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty (dříve člen SPD)…