Šéf ČSSD Sobotka navštíví Zemana, chce s ním mít korektní vztahy

06.02.2013 6:25

Nastupující prezident Miloš Zeman se dnes setká s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Ten sice nechtěl dopředu prozradit témata, o nichž se bude hovořit, uvedl však, že nejsilnější opoziční strana usiluje o korektní vztahy s nastávající hlavou státu. Bývalého předsedu sociální demokracie přijde Sobotka do jeho kanceláře na Hradčanech navštívit v 16:30. Ještě před tím čeká Zemana fotografování na oficiální prezidentský portrét.

Šéf ČSSD Sobotka navštíví Zemana, chce s ním mít korektní vztahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman zpívá státní hymnu

Schůzka se Sobotkou může naznačit, jaký vztah bude Zeman mít se sociální demokracií, tedy stranou, v jejímž čele v letech 1993 až 2002 stál, ale s níž se později ve zlém rozešel. Důvodem byla mimo jiné volba prezidenta v roce 2003, kdy pro Zemana nehlasovali všichni zákonodárci ČSSD. Zeman, který je označil za zrádce, měl od té doby s částí straníků napjaté vztahy.

S Peake se Zeman nechce vidět

Před letošním druhým kolem první přímé prezidentské volby však sociální demokraté Zemana podpořili, když své voliče požádali, aby zvážili jeho podporu. Na jednomyslném rozhodnutí předsednictva strany se ale nepodílel neúspěšný prezidentský kandidát ČSSD Jiří Dienstbier, který později vyjádřil obavu, že Zeman bude straně škodit. Podobně hovořil také bývalý předseda sociální demokracie Vladimír Špidla.

Vedle Sobotky se Zeman do konce týdne sejde i s dalšími vrcholnými představiteli parlamentních stran. Ve čtvrtek s ním bude jednat předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředsedkyně Věcí veřejných (VV) Kateřina Klasnová. V pátek vpodvečer Zemana navštíví předseda TOP 09 a jeho sok z prezidentské volby Karel Schwarzenberg. Již v úterý budoucí hlavu státu navštívil předseda vlády a ODS Petr Nečas. Se zástupci třetí vládní strany LIDEM, jež je tvořena poslanci zvolenými za VV, se Zeman odmítl setkat. Stranu LIDEM podle něj nikdo nevolil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…