Šéf Dukovan nemá bezpečnostní prověrku. Nehorázné, míní Drábová

22.06.2012 20:31

Šéf Jaderné elektrárny Dukovany si nechal propadnout bezpečnostní prověrku, což v tuto chvíli znamená, že porušuje zákon. Za to mu hrozí až desetimilionová pokuta. Předsedkyně úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová jen nevěřícně kroutí hlavou.

Šéf Dukovan nemá bezpečnostní prověrku. Nehorázné, míní Drábová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Elektrárna s chladícími věžemi

Tomáš Žák, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany nemá podle informací televize Nova bezpečnostní prověrku, kterou však podle zákona mít musí a pakliže zákon porušuje, hrozí mu až desetimilionová pokuta. Tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Petr Spilka k tomu poznamenává, že ředitel prověrku měl, ale propadla mu a on si ji dosud neobnovil.

"V současnosti má zažádáno, takže je to spíš na národním bezpečnostním úřadu, kdy ho prověří a dá mu tady tu věc,“ prohlásil Spilka. Podle předsedkyně úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové jde o nehorázný nepořádek. Něco podobného by se podle jejího názoru rozhodně stávat nemělo. Bude ředitel potrestán?

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…