Šéf Klokánků nechápe: Na motorky v Brně peníze jsou, ale na děti ne?

21.08.2015 11:08

Vláda se rozhodla, že Klokánkům neposkytne mimořádnou dotaci ve výši 20 milionů korun na pokrytí chodu organizace do konce roku. Ředitel Fondu ohrožených dětí Jan Vaněk si zoufá, že možná bude muset zrušit další Klokánky a zaměstnanci budou dál čekat. Na výplaty. Na druhé straně byla na dalších pět let zachráněna Velká cena v Brně.

Šéf Klokánků nechápe: Na motorky v Brně peníze jsou, ale na děti ne?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Snažili jsme se ukázat, že do konce roku na provozu ušetříme 20 milionů korun, bohužel to vládu nepřesvědčilo. Je zvláštní, že mimořádná dotace na Klokánky není, ale na víkend motorek v Brně se peníze najdou. Všichni by si měli toto rozhodnutí vlády zapamatovat. Prioritou vlády nejsou děti, ale motorkářský sraz,“ rozčílil se Vaněk v rozhovoru pro MF Dnes.

Dotace, o kterou fond žádal, přitom měla jít především na platy. Někteří zaměstnanci ještě čekají na květnové peníze, ale všichni se prý snaží, aby to děti nepoznaly.

Ministryně Michaela Marksová na vládě varovala, že pomoc Klokánkům může být chápána jako nesystémová, a Vaněk tomuto argumentu v zásadě rozumí. Brání se však, že jiné organizace peníze dostávají. Potřebují je, protože sociální oblast je dlouhodobě podfinancovaná. Problém však ředitel fondu vidí v tom, že se Klokánky v podstatě „svlékly donaha“. Ukázaly všechny údaje o svém hospodaření. A navzdory tomu dotaci nedostaly. Jiné organizace se takto „nesvlékly“ a peníze dostávají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bláto! Šmarda to položil a Česko žije. Jaromír Soukup dal výzvu

7:40 Bláto! Šmarda to položil a Česko žije. Jaromír Soukup dal výzvu

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, a jak to tak vypadá, i aféra kolem odvolávání ministra Staňka ko…