Šéf Klokánků nechápe: Na motorky v Brně peníze jsou, ale na děti ne?

21.08.2015 11:08

Vláda se rozhodla, že Klokánkům neposkytne mimořádnou dotaci ve výši 20 milionů korun na pokrytí chodu organizace do konce roku. Ředitel Fondu ohrožených dětí Jan Vaněk si zoufá, že možná bude muset zrušit další Klokánky a zaměstnanci budou dál čekat. Na výplaty. Na druhé straně byla na dalších pět let zachráněna Velká cena v Brně.

Šéf Klokánků nechápe: Na motorky v Brně peníze jsou, ale na děti ne?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Snažili jsme se ukázat, že do konce roku na provozu ušetříme 20 milionů korun, bohužel to vládu nepřesvědčilo. Je zvláštní, že mimořádná dotace na Klokánky není, ale na víkend motorek v Brně se peníze najdou. Všichni by si měli toto rozhodnutí vlády zapamatovat. Prioritou vlády nejsou děti, ale motorkářský sraz,“ rozčílil se Vaněk v rozhovoru pro MF Dnes.

Dotace, o kterou fond žádal, přitom měla jít především na platy. Někteří zaměstnanci ještě čekají na květnové peníze, ale všichni se prý snaží, aby to děti nepoznaly.

Ministryně Michaela Marksová na vládě varovala, že pomoc Klokánkům může být chápána jako nesystémová, a Vaněk tomuto argumentu v zásadě rozumí. Brání se však, že jiné organizace peníze dostávají. Potřebují je, protože sociální oblast je dlouhodobě podfinancovaná. Problém však ředitel fondu vidí v tom, že se Klokánky v podstatě „svlékly donaha“. Ukázaly všechny údaje o svém hospodaření. A navzdory tomu dotaci nedostaly. Jiné organizace se takto „nesvlékly“ a peníze dostávají.

reklama

autor: mp

Michal Zuna byl položen dotaz

EURO

V čem by podle vás pro nás měla být výhoda brát mzdy v Eurech? Já nevím, ale nežijete v úplně jiném světe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Istanbulská úmluva: ČT tvrdě napomenuta za Události

17:50 Istanbulská úmluva: ČT tvrdě napomenuta za Události

Reportáž o divadelním představení, které velmi návodně prezentuje politické téma Istanbulské smlouvy…