Šéf Pirátů Bartoš se v rádiu rozpovídal: O recyklaci Kalouska i Babiše

21.03.2017 18:44

Zuzana Bubílková přivítala v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls šéfa Pirátů Ivana Bartoše, který ve vysílání odmítl, že by Piráti byli stranou jen pro mladé lidi. Vymezil se proti Andreji Babišovi, Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) a prozradil, jak se Piráti staví k migrační krizi.

Šéf Pirátů Bartoš se v rádiu rozpovídal: O recyklaci Kalouska i Babiše
Foto: Archiv Ivana Bartoše
Popisek: Ivan Bartoš
reklama

„Některá média nás pasují na černé koně voleb, což se mi líbí, mimochodem, ona je i pirátská barva černá... My máme dobrou rezonanci mezi lidmi, kteří mají rádi svobodu, třeba i konzervativní. Není to jen o tom, že přitahujeme mladé... I tak ale plánujeme, že budeme, nechci říct agresivnější, ale budeme ve volbách důraznější,“ prozradil host.

V tom, co Piráti dnes požadují, jdou podle Bartoše často proti srsti tradičním stranám. Ukázalo se to třeba na velkém okleštění registru smluv, k čemuž přiložilo ruku k dílu i hnutí ANO, které se nezúčastnilo hlasování, a tím vykostění registru smluv Babiš a spol. umožnili.

Pár slov padlo i na adresu TOP 09. „TOP 09 je paradoxně mladší než Piráti. Tam už poněkolikáté došlo k recyklaci pana Kalouska. Ale já nechci jen ukazovat, že ten to dělá špatně, já bych raději představoval náš program. My jsme k tomu vydali čtyřstránkový dokument asi v roce 2015, kde jsme řekli, že je třeba jasně zkoumat, proč sem ty lidi jdou. Myslíme si, že je potřeba působit přímo v místech krize,“ zdůrazňoval Bartoš.

Odmítl zavádění stokorunového poplatku za pobyt v nemocnici, případné znovuzvolení prezidenta Zemana na Hrad nechtěl příliš komentovat s tím, že k němu stejně asi dojde, a postavil se jasně proti vyššímu zdanění pro osoby vydělávající nad 50 tisíc. Piráti by prý daňový systém narovnali tak, aby ti nejchudší neplatili pomalu nejvyšší daně.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …