Šéf Svobodných Mach rozesmál publikum. Zde je důkaz

02.05.2014 8:54

Strana svobodných občanů včera oslavila konec druhé pětiletky v Evropské unii. Akci u Pražského hradu pojala jako protiváhu oficiálních oslav, jako recesi a výsměch evropské byrokracii. Předseda Svobodných Petr Mach se vysmál evropským cílům snížit do roku 2020 emise CO2. Podle něj je to jen kódové slovo pro snížení evropské ekonomiky, což se skvěle daří plnit třeba Řecku.

Šéf Svobodných Mach rozesmál publikum. Zde je důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach
reklama

O akci Svobodných, kde se mimo jiné vyhlašovali „eurohujeři“ posledních let, ParlamentníListy.cz již informovaly. Nyní Svobodní publikovali z happeningu řadu videí přibližujících pochod k Hradu a následný program.

U mikrofonu uplynulé dvě pětiletky zhodnotil i předseda Svobodných, ekonom a známý kritik Evropské unie Petr Mach. Ten nejdříve připomněl neúspěch Unie, kdy si před 14 lety vytyčila plán do roku 2010 dohnat a předehnat USA a stát se nejdynamičtější a nejkonkurenceschopnější ekonomikou světa.

Poté se opřel o další plán Evropské unie, a to snížení podílu emisí o dvacet procent. Tento cíl je podle Macha mnohem nadějnější. „Snížit emise CO2 je jen kódové slovo pro snížení ekonomického výkonu, a začíná se to velmi dařit. Dokonce Řecko splnilo tento cíl již v předstihu,“ pobavil lidi Mach. Odkázal se přitom na čísla, podle kterých řecká ekonomika již teď poklesla o 20 procent, stejně procent je i nezaměstnaných.

Lidem v Řecku se podle Macha daří plnit cíle Unie tím, že prostě nepracují. „Když lidé nepracují, nedýchají tak prudce a nevydechují tolik zlého kysličníku uhličitého,“ prohlásil Mach.

Na akci vystoupili i jiní kandidáti na europoslance. Například Jiří Payne či Tomáš Pajonk. Akci zahájil průvod asi 150 účastníků s vlajkami a transparenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…