Šéf Svobodných Mach rozesmál publikum. Zde je důkaz

02.05.2014 8:54

Strana svobodných občanů včera oslavila konec druhé pětiletky v Evropské unii. Akci u Pražského hradu pojala jako protiváhu oficiálních oslav, jako recesi a výsměch evropské byrokracii. Předseda Svobodných Petr Mach se vysmál evropským cílům snížit do roku 2020 emise CO2. Podle něj je to jen kódové slovo pro snížení evropské ekonomiky, což se skvěle daří plnit třeba Řecku.

Šéf Svobodných Mach rozesmál publikum. Zde je důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach

O akci Svobodných, kde se mimo jiné vyhlašovali „eurohujeři“ posledních let, ParlamentníListy.cz již informovaly. Nyní Svobodní publikovali z happeningu řadu videí přibližujících pochod k Hradu a následný program.

U mikrofonu uplynulé dvě pětiletky zhodnotil i předseda Svobodných, ekonom a známý kritik Evropské unie Petr Mach. Ten nejdříve připomněl neúspěch Unie, kdy si před 14 lety vytyčila plán do roku 2010 dohnat a předehnat USA a stát se nejdynamičtější a nejkonkurenceschopnější ekonomikou světa.

Poté se opřel o další plán Evropské unie, a to snížení podílu emisí o dvacet procent. Tento cíl je podle Macha mnohem nadějnější. „Snížit emise CO2 je jen kódové slovo pro snížení ekonomického výkonu, a začíná se to velmi dařit. Dokonce Řecko splnilo tento cíl již v předstihu,“ pobavil lidi Mach. Odkázal se přitom na čísla, podle kterých řecká ekonomika již teď poklesla o 20 procent, stejně procent je i nezaměstnaných.

Lidem v Řecku se podle Macha daří plnit cíle Unie tím, že prostě nepracují. „Když lidé nepracují, nedýchají tak prudce a nevydechují tolik zlého kysličníku uhličitého,“ prohlásil Mach.

Na akci vystoupili i jiní kandidáti na europoslance. Například Jiří Payne či Tomáš Pajonk. Akci zahájil průvod asi 150 účastníků s vlajkami a transparenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman zakončil návštěvu Německa drsnou tiskovkou. Tepal novináře i „mentálně zaostalého“ Klvaňu. Došlo ale i na vážná témata

17:55 Prezident Zeman zakončil návštěvu Německa drsnou tiskovkou. Tepal novináře i „mentálně zaostalého“ Klvaňu. Došlo ale i na vážná témata

Prezident Miloš Zeman končí svou návštěvu Německa. U té příležitosti svolal tiskovou konferenci, kde…